• Головна
  • У Полтаві презентують відеоролик «Відома і невідома історія Шведської Могили»
16:30, 8 вересня 2021 р.
Надійне джерело

У Полтаві презентують відеоролик «Відома і невідома історія Шведської Могили»

У Полтаві презентують відеоролик «Відома і невідома історія Шведської Могили»

10 вересня 2021 року о 15.00 в музеї історії Полтавської битви в рамках шостого урбаністично-культурного фестивалю «Майстерня міста» відбудеться презентація відеоролика «Відома і невідома історія Шведської Могили».

Останнім часом значно посилився інтерес українців до історичного минулого та культурної спадщини, про що свідчить, зокрема, поява громадських об’єднань відповідного спрямування, зростання кількості тематичних онлайнових груп. Наприклад, у соціальній мережі Facebook з’явилися групи «Стара Полтава», «Полтава: історичні райони» та інші, у яких досліджується та коментується історичне минуле нашого рідного міста.

Наукові працівники Державного історико-культурного заповідника «Поле Полтавської битви» не один рік займаються дослідженням історії місцевості, на якій розташовані музей та найдавніші пам’ятки історії, пов’язані із подіями 1709 року. Здавна ця місцевість носить назву «Шведська Могила».

" У рамках шостого урбаністично-культурного фестивалю «Майстерня міста» науковці презентують створений власними силами і за сприяння Інституту розвитку міста відеоролик «Відома і невідома історія Шведської Могили». До створення відеоролика долучилися також відомі в Полтаві краєзнавці Леонід Булава, Борис Тристанов, Юрій Гужва, членкиня ГО «Збережемо Полтаву» Оксана Бєлявська. У ньому здійснено стислий виклад розвитку місцевості, проаналізовано картографічний матеріал, охарактеризовано історичні пам’ятки. Глядач дізнається також про роль Сампсоніївського храму в заселенні місцевості поблизу братської могили воїнів московської армії, про освітні традиції, що зародилися на Шведській Могилі, про Сестринське братство та інвалідний будинок, про долю першого музею Полтавської битви, про трагічні події, що розгорталися на Шведській Могилі після 1917 року та в роки Другої світової війни" - сказано у повідомленні організаторів. 

Після презентації відбудеться обговорення, під час якого учасники зможуть доповнити побачене на екрані цікавими і маловідомими широкому загалу фактами.

Читайте також:У Полтаві цієї п’ятниці урочисто нагородять переможців Всеукраїнського огляду-конкурсу театрів ляльок «Прем’єри сезону 2019 – 2021»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#музей #презентація #відеокліп
Оголошення
live comments feed...