• Головна
  • Сьогодні полтавців безкоштовно тестували на гепатит С
16:30, 26 липня
Надійне джерело

Сьогодні полтавців безкоштовно тестували на гепатит С

Сьогодні полтавців безкоштовно тестували на гепатит С

Сьогодні, 26 липня, у Полтаві на Театральній площі (поблизу театру імені М. В. Гоголя) кожен охочим міг пройти безкоштовний експрес тест на гепатит С у виїзному пункті. Ця акція організована БО «Світло надії» та приурочена до Всесвітнього дня боротьби з вірусними гепатитами, що припадає на 28 липня. З 12:30 до 14:30 люди збиралися біля театру імені Гоголя, аби пройти тест та дізнатися стан свого здоров’я. У акції взяли участь як представники старшого покоління, так і зовсім юні полтавці.

Сьогодні полтавців безкоштовно тестували на гепатит С, фото-1
Сьогодні полтавців безкоштовно тестували на гепатит С, фото-2
Сьогодні полтавців безкоштовно тестували на гепатит С, фото-3

В.о. директора «Полтавський обласний центр громадського здоров’я Полтавської обласної ради» Ніна Дурдикулиєва зазначила, що такі акції у Полтаві проводились вже неодноразово:

«На Полтавщині вже доброю традицією щорічно в співпраці з БО «Світло надії» та фахівцями Департаменту охорони здоров’я стали подібні заходи, які спрямовані на те, що люди, які навіть не уявляють, що в них є вірусні гепатити В і С, змогли безкоштовно за допомогою експрес тестів змогли виявити у себе наявність або відсутність такого статусу. Це пов’язано з тим, що не всі люди знають, що лікування гепатитів В і С, що мають вкрай негативні наслідки для здоров’я, безкоштовне. Держава закупила достатню кількість схем для їх лікування і це сучасні препарати, які від 3 до 6 місяців забезпечують до 95% ефективності лікування таких складних недуг. Головна проблема полягає в тому, що люди не знають, що у них вірусний гепатит. А ними можна заразитися у побуті: відвідуючи тату та манікюрні салони, стоматолога, статевого акту. Дуже часто наркозалежні люди заражають та заражаються під час спільних ін’єкцій. Переливання донорської крові також один із способів передачі гепатиту С, але перш ніж перелити препарати донорської крові її перевіряють, вона проходить карантин. Тому такий шлях передачі гепатиту зводиться до мінімуму. Ця акція проводиться за кошти донорських організацій, які фінансують неурядову організацію та за підтримки Департаменту охорони здоров’я».

Сьогодні полтавців безкоштовно тестували на гепатит С, фото-4

«Цією акцією ми хочемо привернути увагу до проблем вірусних гепатитів, адже ця інфекція є зараз набагато поширенішою, ніж ВІЛ інфекція про яку всі говорять. Від гепатиту С можна вилікуватися і лікування дає майже 100% результат. Ми хочемо нагадати, що потрібно регулярно проводити обстеження свого здоров’я. А також лікуватися, адже лікування від гепатитів безкоштовне і ефективне. Сьогодні ми плануємо протестувати близько 200 осіб», - розповіла керівник проєктів та програм громадського здоров’я БО «Світло надії» Марія Бондаренко.

Сьогодні полтавців безкоштовно тестували на гепатит С, фото-5

Багато людей, які прийшли на тестування дізналися про акцію із соціальних мереж або сайті. Деякі просто прогулювалися містом та вирішили пройти тестування. Це зовсім не боляче, а головне, що вже через 10 хвилин ви вже дізнаєтеся результат. Також, можна було безкоштовно отримати консультацію від лікаря. Окрім цього, представники БО «Світло надії» поширювали брошури та листівки, в яких містилася додаткова корисна інформація про вірусні гепатити В та С.

Сьогодні полтавців безкоштовно тестували на гепатит С, фото-6
Сьогодні полтавців безкоштовно тестували на гепатит С, фото-7
Сьогодні полтавців безкоштовно тестували на гепатит С, фото-8
Сьогодні полтавців безкоштовно тестували на гепатит С, фото-9
Сьогодні полтавців безкоштовно тестували на гепатит С, фото-10
Сьогодні полтавців безкоштовно тестували на гепатит С, фото-11

Нагадаємо, лікування від гепатиту С та В існує і воно безкоштовне

Бажаєте отримувати найважливіші новини Полтави у месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#вірусний гепатит #лікування #захворювання #тестування #Полтава #гепатит С

Коментарі

Оголошення
live comments feed...