• Головна
  • Як Москва вирішує проблему з водопостачанням в Криму
18:30, 21 липня
Надійне джерело

Як Москва вирішує проблему з водопостачанням в Криму

Як Москва вирішує проблему з водопостачанням в Криму

З моменту встановлення в Криму окупаційної влади, на півострові не проходить і року без трагедій. Проблема водопостачання, яка дуже гостро почала відчуватися після 2014 року, продовжує турбувати кримчан.

Путін особисто розпоряджався про перерозподіл бюджету РФ, щоб вирішити цю проблему, однак гроші, ймовірно, були успішно поділені між чиновниками, так як за 7 років рішення не знайшли. Проте, недавні зливи показали, що окупаційній владі потрібно діставати бубни і сподіватися на вищі сили.

Відомо, що в кінці червня, початку липня 2021 року в Криму пройшли дуже сильні зливи, які призвели до затоплення деяких міст на півострові. За словами голови російського Державного комітету водного господарства і меліорації Криму Ігоря Вайля опадів вистачило, щоб заповнити деякі водосховища водою.

З іншого боку, фахівець геоінформаційних систем Світового центру даних з геоінформатики та сталого розвитку Сергій Гапон підкреслив, що заповнені лише 4 з 15 наявних водосховищ. За умови, що кримчани споживають за добу близько 300 тис. кубометрів води, їх обсягу вистачить максимум на 1,5 року.

Як Москва вирішує проблему з водопостачанням в Криму, фото-1

Гапон говорить про те, що частина літа ще попереду і рівень опадів повернеться в норму. Тобто, посуха нагадає про себе, а значить і проблеми з водою повернутися, адже вона почне випаровуватися.

До того ж, західні, східні і північні регіони Криму і досі залишаються з критичним рівнем води у водосховищах, які раніше поповнювалися з Північнокримського каналу. А це означає, що урожай баштанних занепаде. До того ж, меліорація в Криму на даний момент заборонена.

Тим часом, активіст з Алушти Павло Степанченко зазначив, що хоча воду почали давати безперебійно, але її якість незадовільна: "В цілому після повені перший тиждень, десять днів взагалі все було сумно: жовта, руда вода текла звідусіль. Її не можна було використовувати ні для посудомийок, ні для пральних машин. Поступово ці проблеми усунули.Зараз вода є, її дають безперебійно, якість покращилась, але пити її ще не рекомендується: 50 на 50, хто вживає, хто ні. Особисто я готую, але не п'ю. Набираєш стакан – начебто чиста, але коли набираєш ванну - видно, що вода непрозора і має жовтий відтінок. Але, у моїх знайомих, які живуть в приватному секторі, водозабір на Уч-Коші був зруйнований, туди потрапили пісок і камені, і в підсумку води у них немає взагалі вже два тижні ".

Як результат, видно, що негода посприяла Кремлю і окупаційній владі Криму, проте багато людей постраждали: позбулися житла, комунального забезпечення, автомобілів, хтось травмований, а хтось загинув. До того ж, наслідки затоплення і досі не ліквідовані. Таким чином, проблема з водопостачанням для півострова вирішена з купою застережень і лише до того часу, коли період посухи не триватиме довше ніж треба. Тому, окупантам необхідно ставати шаманами, щоб викликати достатню кількість опадів, адже по іншому, проблему з водою в Криму вони вирішити не здатні.

#Україна #Крим #вода #екологія

Коментарі

Оголошення
live comments feed...