• Головна
  • У Полтаві презентували концепцію Riverside Park – території, яку облаштують біля Прирічкового парку
11:00, 26 червня 2021 р.
Надійне джерело

У Полтаві презентували концепцію Riverside Park – території, яку облаштують біля Прирічкового парку

У Полтаві презентували концепцію Riverside Park – території, яку облаштують біля Прирічкового парку

25-го червня у Полтаві представники компанії NovosDevelopmentпрезентують концепцію RiversidePark.

Під час годинної презентації вони демонструють майбутній вигляд благоустрою території біля Прирічкового парку та відповідають на запитання журналістів і представників громадськості.

-Наша компанія готова до співпраці, створювати комфортний простір разом із громадою міста Полтава. Філософія нашої компанії ніколи б не дозволила забудувати берег річки Ворскли. Я сам виріс на Подолі, все своє дитинство провів на річці, мені було дуже боляче слухати, що ми нібито забудуємо річку і мешканцям міста не буде доступу до берега – це неправда. Ми покажемо яку територію хочемо зробити, це буде зона приваблива для відпочинку всіх мешканців Полтави. Там буде створений ландшафтний парк, дитячі майданчики, зони відпочинку, зони барбекю, - розповів засновник NovosDevelopment Ігор Сірик.

У Полтаві презентували концепцію Riverside Park – території, яку облаштують біля Прирічкового парку, фото-1

-Для проектування будинку запросили київських проектувальників "Project seven", які відомі проектом театру на Подолі. Це молоді прогресивні архітектори та урбаністи. Вони повинні будуть створити комплекс, який буде інноваційним та прогресивним для Полтави. У той же час жодним чином не порушувати середовище, яке знаходиться біля річки. Проект передбачає влаштування підземного паркінгу. Це вирішить питання із дефіцитом паркувальних місць та звільнить територію для пішохідних зон. Проблемне питання дитячого садочку вирішимо, передавши два приміщення у наших будинках під дитячі кімнати. Приєднання будинків не перевантажать існуючу систему водовідведення. Втім, компанія готова брати участь у реконструкції проблемного колектора, - розповіла виконавча директорка NovosDevelopment Анна Фоміна

-      Розповім, яки виглядатиме житловий комплекс. На першому поверсі будуть розміщені комерційні та соціальні об’єкти – магазини, аптеки, заклади громадського харчування. Будинки будуть розташовані таким чином, щоб не закривати доступ містян до води. Фасади будинків плануємо зробити максимально прозорими. Організації території буде спрямована на максимальне збереження навколишнього середовища, а реалізація нашої концепції стане поштовхом для розвитку Прирічкового парку та розвитку набережної, - додала директорка із маркетингу NovosDevelopmentGroup Олена Чабала.

Присутнім продемонстрували майбутній вигляді Riverside Park.

Виступив перед присутніми і Анатолій Чорнощоков, член містобудівної ради. Він згадав, що під час обговорення на раді обговорювали проблемні питання паркувальних майданчиків та відсутності місць у дитячих садках. Відзначив, що під час презентації почув відповіді на ці питання.

-Що стосується початку забудови – це дуже правильно і своєчасно. Вільне планування розміщення цих будинків принесе колорит. А реалізація проекту стане початком благоустрою Прирічкового парку, - зазначив Анатолій Чорнощоков, архітектор та народний художник України.

Далі Ігор Сірик відповів на запитання журналістів та представників громадськості.

-Є побоювання, чи не буде там встановлений паркан, який перекриватиме іншим мешканцям міста доступ до дитячих чи спортивних майданчиків? – запитав депутат міської ради Вадим Ямщиков.

-Будівництво буде на території близько одного гектара, а загальна територія – близько трьох гектарів. У нашій філософії взагалі немає парканів. Два гектари – це рекреаційна зона, на якій за наш кошт буде створений комфортний простір для всіх мешканців міста. Обслуговувати будинки буде наша управлінська компанія і доки ми там будемо – запевняю, що жодного паркану там не буде! – запевнив Ігор Сірик.

Інший депутат міської ради Юрій Бражник запитав Ігоря Сірика про ставлення до будівництва майбутньої набережної на березі Ворскли.

- Ми комунікували із офісом президента, є шанси залучити сюди кошти під "Велике будівництво" і збудувати набережну "від мосту до мосту". Якщо ваша земельна ділянка буде заважати цьому будівництву чи будете ви готові поступитися її частиною? - поцікавився депутат.

- Якщо ви цього доб'єтеся, отримаєте ці кошти, ми, звичайно, поділимося територією, щоб була набережна від мосту до мосту. Ми із задоволенням приєднаємося до цього! - запевнив Сірик. 

Далі у спілкуванні із журналістами Ігор Сірик розповів, що навіть за ідеальної ситуації усі погодження щодо майбутнього будівництва триватимуть приблизно до весни наступного року. А звести житловий комплекс зможуть за три-чотири роки.

Нагадаємо, 18-го червня під час сесії Полтавської міської ради депутати затвердили межі Прирічкового парку Полтави. При цьому територія, на якій планує будувати Novos Development, не входить до меж парку. Перед цим навесні громадські активісти кілька разів влаштовували акції протестів біля паркану майбутнього будівництва стверджуючи, що компанія хоче забудувати парк.

Раніше перший заступник міського голови Полтави Валерій Пархоменко під час пресконференції відповів, що міська влада не планує будувати набережну, оскільки вона коштуватиме мільярди гривень.

Щоб не пропустити цікавих новин навколо Прирічкового підписуйтеся на наш Telegram

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Полтава #Прирічковий парк #місто #будівництво #презентація #Ворскла
Оголошення
live comments feed...