• Головна
  • « Донорська кров необхідна постійно!» - головний лікар обласної станції переливання крові Володимир Рудіков
13:38, 14 червня 2021 р.
Надійне джерело

« Донорська кров необхідна постійно!» - головний лікар обласної станції переливання крові Володимир Рудіков

« Донорська кров необхідна постійно!» - головний лікар  обласної станції переливання крові Володимир Рудіков

Сьогодні – всесвітній день донора. Дата приурочена до дня народження лікаря Карла Ландштейнера, який відкрив групи крові у людини. Щороку мільйони людей по всьому світу роблять добру справу – здають кров. Як і коли можна долучитися до цієї благородної акції розповідає головний лікар КП «Полтавська обласна станція переливання крові» Володимир Рудіков.

« Забір крові у нашому закладі проводиться щодня. Протягом останнього тижня особливо активною стала молодь, студенти, – говорить Володимир Рудіков. – Я вітаю усіх донорів з нагоди їхнього свята, що наближається, і дякую цим людям за тисячі врятованих життів.

У Полтавській області є три станції переливання крові – у Полтаві, Кременчуці та Лубнах. Близько сотні донорів приходять сюди щодня. Це, за словами головного лікаря, дозволяє забезпечувати компонентами донорської крові потреби лікувальних закладів області стовідсотково. Адже в середньому кожного дня її заготовляють близько 40 літрів.

Протягом минулого року у Полтавській обласній станції переливання крові здавали кров 10435 донорів. Із них більше трьох тисяч людей зробили це вперше.

Станом на 1 січня цього року в області налічувалося 3283 почесних донори. Це люди, які здавали кров 40 разів і більше, що перерахунку складає більше 18 літрів!

Також на Полтавщині мешкає чотири Заслужених донори України: по одному у Полтаві та Лубнах, двоє – жителі Кременчука. Вони відзначені державними нагородами за те, що протягом життя здавали кров більш як сто разів»

Довідково: Всесвітній день донора крові відзначається 14 червня. Із цієї нагоди у Полтавській обласній станції переливання крові відбудеться вшанування постійних, «кадрових» донорів – надійного резерву, готового відгукнутися на чужу біду за першим покликом медиків.

Публікація створена за сприяння КП «Полтавський обласний центр громадського здоров’я».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#донори #кров #медицина
Останні новини
Оголошення
live comments feed...