• Головна
  • На Полтавщині планують створити дендропарк загальнодержавного значення
10:00, 12 червня 2021 р.
Надійне джерело

На Полтавщині планують створити дендропарк загальнодержавного значення

На Полтавщині планують створити дендропарк загальнодержавного значення

Вчора, 11 червня, відбулося виїзне засідання координаційної ради з питань розвитку туризму та курортів при Полтавській обласній державній адміністрації. На нараді обговорили концепцію розвитку дендропарку загальнодержавного значення «Криворудський».

На Полтавщині планують створити дендропарк загальнодержавного значення , фото-1
На Полтавщині планують створити дендропарк загальнодержавного значення , фото-2

Про це повідомила прес-служба Полтавської ОДА.

Начальник відділу економрозвитку Семенівської селищної ради Світлана Нейленко розповіла, що в дендропарку понад 300 видів різних рослин, саме тут посаджена одна з найперших магнолій, а також є зони відпочинку, тераси, мінізоопарк. У Криворудському парку створюють умови для ефективного екологічного туризму, відпочинку та інших видів рекреаційної діяльності в природних умовах.

На Полтавщині планують створити дендропарк загальнодержавного значення , фото-3
На Полтавщині планують створити дендропарк загальнодержавного значення , фото-4
На Полтавщині планують створити дендропарк загальнодержавного значення , фото-5

Зокрема, планують проводити екологічні конференції, групові та індивідуальні екскурсії, вихідні весільні церемонії, надавати оздоровчі та релакспослуги.

«Ми пропонуємо реалізацію посадкового матеріалу, сувенірної продукції та платні послуги фото- й відеозйомки. Поруч із парком виділяється територія для розміщення кемпінгового туризму, школа «Green decor»та надання послуг ландшафтного дизайну. Також будемо залучати туристів до майстер-класу з приготування їжі в гарбузі. Одна із фішок – прогулянки парком у кареті», – сказала Світлана Нейленко.

Вона зазначила, що головні завдання – це промоція Криворудського парку на Полтавщині, створення осередку культурно-туристичного розвитку та зон для родинного відпочинку. Також це має бути конкурентоспроможний брендований, туристичний продукт. У планах – підписати меморандум про співпрацю з туристичними фірмами.

На Полтавщині планують створити дендропарк загальнодержавного значення , фото-6
На Полтавщині планують створити дендропарк загальнодержавного значення , фото-7
На Полтавщині планують створити дендропарк загальнодержавного значення , фото-8

Участь у засіданні взяла заступник голови облдержадміністрації Катерина Рижеченко. Вона зауважила, що для розвитку туризму тут мають бути відповідні фахівці. Питання про ліквідацію парку не стоїть, він буде існувати.

«Вірю в його туристичний потенціал. Дякую, що ви зберегли його унікальність, докладаєте надзусиль. Якщо у громаді є люди, які готові розвивати туризм у цій установі, залучайте їх. Тут є хороша база, на якій можна робити цікаві речі. Потрібні люди, які горітимуть справою з туристичної точи зору. Крім того, має бути детальний план розвитку установи, варто розрахувати потреби, витрати і запити. І цю роботу варто виконати оперативно. Область готова підтримувати заклад, його проєкти, але для цього маємо розуміти перспективи, зокрема і туристичні», – сказала Катерина Рижеченко.

На Полтавщині планують створити дендропарк загальнодержавного значення , фото-9

Заступник директора Департаменту культури і туризму ОДА Інна Шерстюк зауважила, що до початку липня колектив парку має визначитися, за яким напрямом він рухатиметься.

«Потрібно сформувати чітке бачення й розуміння: про Криву Руду мають знати як про туристичний об’єкт чи як природо-заповідний, яку нішу хоче зайняти парк. Крім того, колектив має визначитися, що хоче змінити до кінця року й що для цього потрібно», – сказала Інна Шерстюк.

Депутатка обласної ради Яніна Барибіна наголосила, що потрібно розширити географію туриста, який приїздить до дендрологічного парку, запропонувала його фахівцям пройти курси з інтерпретації природної спадщини. Додала, що це нові підходи до екскурсійної діяльності на природоохоронних територіях.

На Полтавщині планують створити дендропарк загальнодержавного значення , фото-10

Також зазначила, що з огляду на низку фестивалів в області, які відбуваються на природоохоронних територіях, у заповідниках, запропонувала прийняти на рівні області Орхуську модель сталості, яка передбачає низку рекомендацій щодо проведення заходів, фестивалів на природоохоронних територіях та в місцях історичного значення. У ній передбачені як підходи до безпеки, так і питання екологічної свідомості.

Нагадаємо, раніше У Полтаві починається акція " Школяр у музеї"

Стежте за усіма цікавими новинами Полтави та області у нашому Telegram

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#дендропарк #полтавщина #культура #туризм #полтава-туристична
Оголошення
live comments feed...