• Головна
  • Сьогодні на Українців чекає рідкісне сонячне затемнення: де і коли можна буде його спостерігати
09:29, 10 червня
Надійне джерело

Сьогодні на Українців чекає рідкісне сонячне затемнення: де і коли можна буде його спостерігати

Сьогодні на Українців чекає рідкісне сонячне затемнення: де і коли можна буде його спостерігати

Вже сьогодні, 10 червня, жителі землі матимуть змогу спостерігати незвичайне астрономічне явище - кільцеве сонячне затемнення.

Сонячне затемнення розпочнеться о 13:26:07 за київським часом, максимальної фази кільцеве сонячне затемнення досягне 14:15:27 і закінчиться о 15:03:29. Хоча й частково, але затемнення можна буде побачити майже по всій території України, окрім деяких південних регіонів. Українці зможуть побачити близько 5% від загального затемнення.

Найкраще його буде видно у деяких містах Канади (Ікалуїт, Алерт), Гренландії (Каанаак) і Росії (Чокурдах, Біла Гора, Середньоколимськ, Зирянка).

Як виглядає сонячне затемнення?

Якщо говорити простими словами, то Сонце «заховається» за Місяцем і для деяких частин планети на короткий період потік сонячного світла буде обмежений. Коли Земля, Місяць і Сонце вишикуються в один ряд, зірка виявиться перекритою так, що видно буде лише зовнішнє «вогняне кільце».

Сьогодні на Українців чекає рідкісне сонячне затемнення: де і коли можна буде його спостерігати, фото-1

У цей день варто поберегтися людям із захворюваннями серцево-судинної системи та гіпертонікам. Навіть здорова людина може відчувати слабкість та головний біль.

Наступного разу сонячне затемнення, вже повне, відбудеться 4 грудня 2021 року. Однак на території України його не буде видно. Повністю побачити це явище можна буде лише в Антарктиді, а частково – на півдні Африки, в Австралії та Новій Зеландії. Однак, 25 жовтня 2022 року відбудеться сонячне затемнення, яке можна буде побачити і в Україні (особливо, лівобережній частині). Тоді українці зможуть побачити затемнення Сонця на 51%.

Читайте також: Полтавцям надали роз’яснення щодо міжнародного свідоцтва про вакцинацію

Стежте за усіма новинами Полтави та області у нашому Telegram

#затемнення #сонце #україна #полтава
Оголошення
live comments feed...