• Головна
  • Полтавцям надали роз’яснення щодо міжнародного свідоцтва про вакцинацію
19:33, 9 червня 2021 р.
Надійне джерело

Полтавцям надали роз’яснення щодо міжнародного свідоцтва про вакцинацію

Полтавцям надали роз’яснення щодо міжнародного свідоцтва про вакцинацію

Особи, щеплені двома дозами вакцини від COVID-19, вже можуть отримати в Україні Міжнародне свідоцтво про вакцинацію - документ про зроблені щеплення, що відповідає міжнародним медико-санітарним нормам (bit.ly/normy_zakon)

Слід відрізняти таке свідоцтво від “ковідного сертифікату” (він же “ковідний паспорт”, “зелений сертифікат” тощо) - документу, що зараз розробляється в Україні з урахуванням вимог ЄС та ВООЗ та планується до запуску з 1 липня 2021 р.

В чому різниця?

Міжнародне свідоцтво про вакцинацію вже затверджене, його вже можна отримати, якщо ви завершили цикл імунізації від COVID-19. Цей документ свідчить про те, що людина повністю вакцинована від COVID-19. Його можна отримати лише в паперовому форматі, видається в будь-якому медичному закладі, підключеному до електронної системи охорони здоров'я; використовуватиметься для перетину державних кордонів тих країн, що визнаватимуть це свідоцтво.

“Ковідний сертифікат” зараз розробляється в Україні за зразком Digital Green Certificate ЄС та Smart Vaccination Certificate ВООЗ. Планується до запуску в липні; міститиме інформацію не тільки про вакцинацію, але й про негативні результати ПЛР-тестів чи про одужання після COVID-19 Сертифікат видаватиметься як в електронній, так і в паперовій формі, міститиме QR-код.

У паперовій формі його можна буде отримати в закладах охорони здоров’я, а в електронній - через “Дію”. У планах зробити 2 версії сертифікату: внутрішній - для користування всередині країни, і зовнішній - для виїзду за кордон. Через те, що міжнародні вимоги до такого сертифікату ще не затверджені, його формат може модифікуватися, щоб він відповідав вимогам ЄС та ВООЗ.

Інформацію надав КП «Полтавський обласний центр громадського здоров’я», за матеріалами МОЗ України

Читайте також: Полтавців запрошують на вакцинацію найближчими вихідними.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#медицина #вакцинація #Полтава
Оголошення
live comments feed...