• Головна
  • У Полтаві відбулося спецпогашення поштової марки, присвяченої Володимиру Колеснікову
08:30, 3 червня
Надійне джерело

У Полтаві відбулося спецпогашення поштової марки, присвяченої Володимиру Колеснікову

У Полтаві відбулося спецпогашення поштової марки, присвяченої Володимиру Колеснікову

Художника Володимир Колеснікова називають класиком двадцять першого сторіччя. Видатний монументаліст, живописець, він вписав унікальну сторінку у історію світового мистецтва. Його життя нерозривно було пов’язано з Полтавою.

Сенсом життя цього митця була творчість, безупинний рух вперед до здолання найвищих вершин. Його спадщина – це понад 30 тисяч творів, виконаних у найрізноманітніших техніках та стилях. Роботи Колеснікова зберігаються у 22 музеях світу та приватних колекціях найрізноманітніших куточків землі. Масштабні за обсягом, бездоганні за виконанням, монументальні і декоративні розписи митця прикрашають численні заклади, установи та підприємства України та Росії. Значна частка мистецького спадку Володимира Колеснікова навічно лишилася в Полтаві. Кожному знайомі створені ним панно у приміщеннях автовокзалу, аеропорту , медичної академії. Щедрим дарунком митця пишається і Полтавський художній музей галерея мистецтв. Тут зберігають 12 робіт майстра.

Він народився у Луцьку, художню освіту здобував у Харкові і Львові, наприкінці 90 х остаточно поселився у Києві. Але саме до Полтави, міста його дитинства і юності, часто приїздив. Саме з Полтавою пов’язував головні етапи творчого сходження, саме на суд полтавців поспішав подати результати найвагоміших звершень. Пошановувачам добре запам’яталися його тематичні виставки різних років, у них він ділився своїми враженнями від численних подорожей.

Володимир Колесніков постійно переймався проблемами буття. Більшість його творів носить символічний характер. Роботи Колесникова – незвичайний спалах енергії, емоцій, занурення у феєричний світ барв та пластики. Особливо багато робіт присвячених танцюристам.

У Полтаві відбулося спецпогашення поштової марки, присвяченої Володимиру Колеснікову, фото-1

Сьогодні ж з нагоди 70 річниці від дня народження Володимира – Колесникова відбулося спецпогашення ювілейної марки.

« Він залишив слід у житті Полтави і як митець і як громадський діяч. І взагалі, як особистість, яка створювала художню царину Полтави. Його слід у мистецтві Полтави лишився навічно. У нашому місті чотири фрески, які він створив – у аеропорті, Автовокзалі, Медичній академії та інтернаті для дітей сиріт. Він пішов з життя надзвичайно рано, звісно, ще дуже багато міг би зробити для міста і світового мистецтва загалом. Його пам’ятають у всіх куточках світу. За історію музею така подія відбувається втретє. Ми гасили ювілейну марку, присвячену Павлу Горобцю, потім це була марка, присвячена сторічному ювілею нашого музею і зараз – Володимиру Колесникову" - розповіла директорка Полтавського Художнього музею " Галерея мистецтв" Ольга Курчакова.

У Полтаві відбулося спецпогашення поштової марки, присвяченої Володимиру Колеснікову, фото-2

Нині у Галереї мистецтв проходить виставка робіт Володимира – Колесникова молодшого.

Він також взяв участь у спецпогашенні.

У Полтаві відбулося спецпогашення поштової марки, присвяченої Володимиру Колеснікову, фото-7

Читайте також: У Полтаві нагородили учасників конкурсу "Журналіст року"

#марка #спецпогашення #Колесніков
Оголошення
live comments feed...