• Головна
  • Верховна Рада прийняла закон, що забороняє пластикові пакети
16:30, 1 червня
Надійне джерело

Верховна Рада прийняла закон, що забороняє пластикові пакети

Верховна Рада прийняла закон, що забороняє пластикові пакети

Сьогодні, 1 червня, Верховна Рада України прийняла законопроєкт, що пропонує запровадити механізми стимулювання розвитку виробництва біорозчинних пластикових пакетів, а також передбачає відповідальність за порушення вимог у сфері поширення пакетів. За нього проголосували 297 депутатів.

Законопроєкт №2051-1 забороняє використання:

надлегких пластикових пакетів;

легких пластикових пакетів товщиною до 50 мкм;

оксорозкладних (оксобіорозкладних) пластикових пакетів.

При цьому обмеження не поширюються на біорозкладні пластикові пакети і надлегкі пластикові пакети завширшки до 225 мм (без бокових складок), завглбшки до 345 мм (з урахуванням бічних складок), завдовжки до 450 мм (з урахуванням ручок), призначені для упаковки і (або) транспортування свіжої риби і м'яса і продуктів з них, а також сипучих продуктів, льоду, які поширюються в об'єктах роздрібної торгівлі як первинна упаковка.

З 1 січня 2022 за поширення ненормативних пластикових пакетів можна буде отримати штраф 1700-3400 грн за перше порушення і 3400-8500 за повторне.

Суб'єктів господарювання, які поширюють пластикові пакети, за введення в оману споживача шляхом пропозиції оксорозчинного (оксобіорозчинного) пакета під виглядом біорозчинних пакетів або іншим чином, будуть штрафувати на суму в розмірі від ста до двохсот п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1700-4250 грн ), а за повторне протягом трьох років вчинення такого самого порушення, за яке вже було накладено штраф, - у розмірі від двохсот до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Працівників суб'єктів господарювання за схиляння споживачів до купівлі пластикових пакетів штрафуватимуть на суму в розмірі від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а за повторне протягом трьох років вчинення такого самого порушення, за яке вже було накладено штраф, - у розмірі від двохсот до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Нагадаємо, раніше Які зміни чекають на Полтаву: велике інтерв’ю із першим заступником міського голови

#верховна рада #уряд #Україна #законопроєкт
Оголошення
live comments feed...