14:00, 23 травня 2021 р.
Надійне джерело
Народні прикмети на День Симона Зилота: що треба робити у цей день
23 травня - четверта неділя після Великодня. У цей день віряни та церква вшановують пам'ять апостола Симона Зилота, святителя Симона, єпископа Володимирського i Суздальського, у Ближнiх печерах, мучеників Алфiя, Филадельфа, Кипрiана, Онисима, Еразма та інших, мученика Ісихiя Антіохiйського, преподобної Ісидори, юродивої, блаженної Таїсiї.
Симон Кананіт (Симон Кананій, Симон Зилот, Ревнивець) — один з 12 апостолів Ісуса Христа. Дослідники вважають, що Симон Кананіт був нареченим на весіллі в Кані Галілейській, де Ісус перетворив воду у вино. Прізвище Зилот іноді тлумачиться як прихильність юдейського руху зелотів. Канонізований ще першими християнами.
Народні звичаї і традиції
У народі цей день називається Зілоти, Семенове зіло, Миколин батько. Це день, коли жінки, а особливо знахарки, збирали лікарські трави, котрі мають неабияку лікувальну силу. Намагалися заготовляти зілля до схід сонця. Відшукавши кущ, жінка ставала обличчям на схід, хрестилася й читала молитву. Потім, повернувшись на захід, виривала зілля, приказуючи спеціальні слова.
Літні жінки відзначали цей день у такий спосіб: наливали в корито води, кидали туди різні трави і купалися в одязі, а потім, поївши, співали пісень.
Вважалося, що працювати в цей день великий гріх. Знахарі і знахарки в цей час збирають цілющі трави в лісі, щоб готувати з них корисні зілля. У народі казали, що саме сьогодні трави отримують магічну силу. Зазвичай лікувальні трави 23 травня збирали на самоті. Знаходили рослини, а потім, перш ніж зірвати його, виголошували спеціальні замовляння, стоячи на колінах. А протягом всього збору трав обов'язково читали «Отче наш» і «Богородицю». Трави 23 травня могли збирати не все - це робили люди виключно з чистими помислами. Попередньо парилися в лазні, одягали лише чисті речі і не думали про погане, вирушаючи на збір трав. Зазвичай їх не зривали голими руками, а використовували для цих цілей чисті хустки і рушники, щоб чудодійна сила рослин не зникла. Всі трави 23 травня збирали в пучки, а потім відправляв сушитися на горище.
У цей день люди також вирушали на пошуки скарбів. Природа навколо радувала своєю красою - розцвітали конвалії, слива, розкривався дуб.
Що не можна робити
На ріллю 23 травня не виїжджати, оскільки земля вважалася іменинницею, і робота була великим гріхом. Намагалися не ятрити землю ні лопатою, ні бороною, і навіть забивати кілочки було суворо заборонено. Належало 23 травня пестити і леліяти землю молитися про гарний урожай.
Згідно з повір'ям, у цей день відбулися іменини Землі - їй давали відпочити, намагалися не проводити ніяких земляних робіт, робили молитви в її честь.
Народні прикмети
Як у цей день йде хмара, то треба викинути з хати коцюбу, лопату й помело, аби грім не влучив.
Квіти пахнуть здалека — на вітер.
Соковито пахтить м'ята — невдовзі збереться на дощ.
Якщо корови ввечері, йдучи додому, часто вдихають повітря, здіймаючи голову догори, лижуть ноги і з ревінням заходять до хліва — чекай негоди.
Як вівці веселі та б'ються — на дощ із грозою.
Пізня весна дарує сухе літо.
Дощ іде - літо буде непогожим.
Лопаються березові сережки - пора хліб сіяти.
Вранці бджоли дуже швидко і весело літають - прикмета до того, що буде сонячний день.
Дме вітер під час дощу - очікуй гарної погоди.
До вечора не зникають купчасті хмари - чекай поліпшення погоди.
Кріт навколо нори землю розкидає - вірна прикмета того, що дощ піде.
До світанку чутні пташині пісні - буде дощ.
Читайте також: Наступного тижня нас чекає Місячне затемнення
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
15:52, 5 грудня
11:37, 3 грудня
12
live comments feed...