• Головна
  • Наступного тижня нас чекає Місячне затемнення
19:00, 22 травня
Надійне джерело

Наступного тижня нас чекає Місячне затемнення

Наступного тижня нас чекає Місячне затемнення

У травні відбудеться нечасте астрологічне явище. В один і той же день трапиться Повня і місячне затемнення. 

Повне місячне затемнення відбудеться 26 травня 2021 року в сузір’ї Стрільця о 14:38. Максимально повне затемнення триватиме 14 хвилин 30 секунд. Воно буде видно в Австралії, Новій Зеландії, деяких частинах західної частини США, західній частині Південної Америки, в Південно-Східній Азії. Затемнення Місяця легко спостерігати неозброєним оком, бінокль при цьому не обов’язковий. На відміну від сонячних затемнень, на місячні можна дивитися без будь-яких фільтрів.

В останній раз повне місячне затемнення було майже 2,5 роки тому, 21 січня 2019 року.

Що відбувається при місячному затемненні?

Під час місячного затемнення Земля знаходиться між Сонцем і Місяцем, коли Сонце і Місяць знаходяться обличчям один до одного, що означає, що вони знаходяться в опозиції. При затемненні, тінь Землі перетворює світло в інтенсивні відтінки червоного, коричневого і потім сірого. Повне місячне затемнення відбувається, коли Місяць проходить крізь тінь Землі.

Наступного тижня нас чекає Місячне затемнення, фото-1

Повне місячне затемнення: Кривавий Місяць і Супермісяць

Під час повного затемнення Місяць зазвичай набуває червоного або оранжевого відтінку. Чому так відбувається?

У Місяця немає власного світла – його поверхня відбиває сонячне світло. Під час повного місячного затемнення Земля рухається між Сонцем і Місяцем і перекриває доступ світла до Місяця. Коли це відбувається, поверхня Місяця набуває червонуватого відтінку замість того, щоб стати повністю темним. Через червоний колір повністю затемненого Місяця, в цей період його називають Кривавим Місяцем.

Під час цього затемнення Місяць буде в перигеї, що зробить його надзвичайно великим. Він проходить на максимально близькій відстані до Землі і розмір його буде трохи більшим, ніж у звичайну Повню. При максимальному затемненні видимий діаметр буде 0,567 °, що на 6,7% більше середнього. Це явище називають Супермісяць.

Наступного тижня нас чекає Місячне затемнення, фото-2

Цього року нас чекає чотири затемнення – 2 місячних і 2 сонячних. Затемнення ніколи не відбувається по одному, обов’язково в парі або в трійці. Також відбувається чергування місячного з сонячним. Через 14 днів після першого затемнення наступає друге. Цей період називають коридором затемнень, яких в 2021 буде два:

з 26 травня по 10 червня;

з 19 листопада по 4 грудня.

Читайте також: У Полтаві на Білій альтанці провели дефіле у вишиванках (ФОТО)

Бажаєте отримувати найважливіші новини Полтави у месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#місяць #затемнення #трваень #астрологія

Коментарі

Оголошення
live comments feed...