• Головна
  • Полтавці вшанували пам'ять Симона Петлюри
13:00, 23 травня
Надійне джерело

Полтавці вшанували пам'ять Симона Петлюри

Полтавці вшанували пам'ять Симона Петлюри

З нагоди 142-ї річниці з дня народження Симона Петлюри у Полтаві поклали квіти до меморіальних дошок, якими увічнена пам’ять видатного земляка. Долучилися заступник голови Полтавської ОДА Катерина Рижеченко, директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Вікторія Пилипенко, очільник обласного об’єднання ВУТ «Просвіта», депутат облради Микола Кульчинський, історик та архівіст Тарас Пустовіт, співробітники УІНП та інші. Проце повідомляє прес-служба Полтавської ОДА.

Полтавці вшанували пам'ять Симона Петлюри, фото-1

Спершу делегація відвідала колишню вулицю Симона Петлюри, де знаходилася садиба Петлюр та встановлена меморіальна дошка.

Полтавці вшанували пам'ять Симона Петлюри, фото-2

Потім поклали квіти до меморіальної дошки на будівлі Полтавської державної аграрної академії. Раніше це була споруда Полтавської духовної семінарії, де з 1895 по 1901 рік навчався студент-семінарист Симон Петлюра — майбутній державний та громадсько-політичний діяч, очільник Української Народної Республіки.

Також Полтавський краєзнавчий музей імені Василя Кричевського для полтавців та гостей міста провів авторську екскурсію «Полтавські стежки Симона Петлюри».

«Це піший маршрут, що включає три локації, що пов’язані з полтавським періодом життя видатного полтавця», - розповіла авторка екскурсії, наукова співробітниця музею Наталії Кузьменко.

Полтавці вшанували пам'ять Симона Петлюри, фото-3

Нагадаємо, 22 травня 2021 року виповнилося 142 років від дня народження державного та громадсько-політичного діяча, журналіста, літературного і театрального критика, Головного Отамана військ Української Народної Республіки Симона Петлюри. З метою вшанування традицій боротьби за незалежність і соборність України та військової звитяги захисників рідної землі, творців національної державності, тисячолітньої історії державотворення нашого народу, визнання історичного значення подій, пов’язаних із визвольною боротьбою початку XX століття та у зв’язку зі 100-річчям подій Української революції 1917–1921 років Указом Президента України від 22 січня 2016 року № 17 вшанування подій і видатних учасників Української революції визначено одним із пріоритетів діяльності органів державної влади на 2017–2021 роки.

Нагадаємо, раніше У Полтаві оголосили конкурс на спорудження пам’ятника Симону Петлюрі

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Україна #Симон Петлюра #діяч #вшанування #пам'ять #ОДА

Коментарі

Оголошення
live comments feed...