• Головна
  • Чи поласують полтавці медом у цьому році?
17:30, 13 травня 2021 р.
Надійне джерело

Чи поласують полтавці медом у цьому році?

Чи поласують полтавці медом у цьому році?

Мед – дуже смачний та неймовірно корисний продукт. Це справжній подарунок природи для всього людства, адже у своєму складі він вміщує більшість елементів таблиці Менделєєва, амінокислоти та біологічно активні сполуки. Для людей, мед – це незамінний продукт для людини, а крихітна бджола трудиться над його виробництвом все своє коротке життя. Бджоли – безсумнівно найкорисніші комахи у світі. Але через погодні умови та вплив людини, за кілька років кількість цих комах та виробленого ним меду значно зменшилася.

Чи поласують полтавці медом у цьому році?, фото-1

Голова «Обласного об'єднання «Полтавський пасічник» Наталія Сенчук зазначила, що в цьому році бджоли перезимували добре, а от холодна весна значно вплинула на їх життєздатність:

«Цьогорічна зима була не така холодна, тому смертність бджіл була не високою. А от пізня весна сильніше вплинула на комах. Також через низьку температуру повітря бджоли майже не вилітають із вуликів. Стара бджола вже відійшла, а молода – це неокріпла. Молоді особини майже не розвиваються, що негативно впливає на бджолині сім’ї», - говорить Наталія Сенчук.

Чи поласують полтавці медом у цьому році?, фото-2

До того ж, сильні вітри, що принесли із собою циклони на Полтавщину, також негативно відбилися на популяції бджіл. Зараз активно тривають посівні роботи у полі. Аграрії з самого ранку активно засівають поля пшеницею, кукурудзою та іншими культурами, а пил від польових робіт разом із сильними поривами вітру, просто прирікає молоду бджолу на загибель.

«Вночі ще холодно, а от вдень, коли пригріє сонце, молоді бджоли вилітають у поля на збір пилку. Через сильний вітер та пил від посіву кукурудзи, більшість бджіл просто не долітає до вулика, а гинуть по дорозі до нього. А так, як на сьогоднішній день бджоли не настільки сильні, вони різко слабнуть далі. Внаслідок цього гинуть цілі бджолині сім’ї», - додає голова «Обласного об'єднання «Полтавський пасічник».

Чи поласують полтавці медом у цьому році?, фото-3

А ще, через постійну обробку полів хімікатами, бджоли слабнуть та вмирають. Хоч вже видані накази про заборону обробки полів вдень, аграрії всеодно продовжують шкодити комахам. Але їх також можна зрозуміти. Обробляти поля вночі їм зовсім не зручно.

В цьому року на Полтавщині сталася велика кількість пожеж. Через спалювання сухої рослинності у полях та на луках, люди нищать природу та забруднюють навколишнє середовище. Як повідомляє Наталія Сенчук, така пожежа сталася і поблизу матко-вивідної пасіки Василя Гаврилова у Карлівському районі.

«Ця пасіка розташована за межами міста Карлівка. Поблизу знаходиться луки та балка. Кожного року місцеві мешканці випалюють траву. Близько місяця тому, вогонь від балки дійшов до крайніх вуликів. Коли Василь Гаврилов під’їхав на пасіку, то ледь встиг подолати вогонь, який міг спалити все дотла. Через велику пожежу у Карлівському районі вогнеборці не змогли приїхати на виклик пасічника. Машина у пожежному відділені одна. Тому Василь разом із своїми друзями прийнявся гасити вогонь» - повідомляє голова «Обласного об'єднання «Полтавський пасічник».

Відео "Полтавська обласна громадська спілка "Полтавський пасічник"

Також Наталя Сенчук додала, що в минулому році через пожежу на балці, вигоріли всі насадження пасічника. Біля своїх вуликів селекціонер насадив липи та акації. Через місцевих паліїв кожного року страждають не тільки бджоли, а й усі тварини, що проживають на луках.

Чи поласують полтавці медом у цьому році?, фото-4

Голова «Обласного об'єднання «Полтавський пасічник» повідомляє, що поки не відомо скільки меду бджолярі отримають в цьому році. Можливо, із цвітінням акації ситуація зі збором пилку налагодиться.

«В минулому році меду було мало, але ж він був. Як складеться ситуація в цьому році – бджолярі поки прогнозувати не беруться. Але через масову загибель бджіл, ціна на мед значно зросте», - повідомляє Наталія Сенчук.

Чи поласують полтавці медом у цьому році?, фото-5

Читайте також: Надзвичайний рівень пожежної небезпеки: полтавські вогнеборці ліквідували 11 пожеж на вікритій території

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#бджоли #пасіки #мед #Полтавщина
Оголошення
live comments feed...