• Головна
  • Надзвичайний рівень пожежної небезпеки: полтавські вогнеборці ліквідували 11 пожеж на вікритій території
14:30, 6 травня 2021 р.
Надійне джерело

Надзвичайний рівень пожежної небезпеки: полтавські вогнеборці ліквідували 11 пожеж на вікритій території

Надзвичайний рівень пожежної небезпеки: полтавські вогнеборці ліквідували 11 пожеж на вікритій території

В Україні триває сезон господарських робіт, який насамперед супроводжується боротьбою зі сміттям та залишками рослинності шляхом спалювання. Така діяльність призвела до того, що збільшилась кількість пожеж у природних екосистемах та на відкритих територіях. Особливо у період тривалих травневих вихідних. 

Протягом 5 травня вогнеборці з пожежно-рятувальних підрозділів Полтавського гарнізону ДСНС України та підрозділів місцевої пожежної охорони ліквідували 11 пожеж на відкритій території. Горіння були зафіксовані у всіх районах Полтавської області. За повідомленням ГУ ДСНС Полтавської області, внаслідок пожеж було знищено сухої рослинності площею 41 га.

Перше загорання сухостоїв зафіксовано близько 10 ранку у селі Латишівка Полтавського району. Вогнем знищено суху рослинність площею 20 га. Пожежа ліквідована п’ятьма відділеннями ДСНС (2 АЦ 5 ДПРП, 3 ДПРЧ, 13 ДПРЧ, 26 ДПРЧ). Також у Полтавському районі зафіксовано ще три пожежі відкритої місцевості:

у селі Мале Ладижине відділенням 4 ДПРЧ ліквідувало пожежу площею 0,05 га;

у селі Нижня Ланна 13 державна пожежно-рятувальна частина ліквідувала займання площею 0,4 га.

у селі Марківка вогнем знищено суху рослинність на площі 0,03 га. Пожежа ліквідована МПО Бітенківської с/р (с. Бутенки).

Надзвичайний рівень пожежної небезпеки: полтавські вогнеборці ліквідували 11 пожеж на вікритій території, фото-1

Годиною пізніше сталася пожежа у селі Лісова Слобідка Лубенського району. На відкритій території вогонь знищив 15 га суху рослинності. Пожежа ліквідована одним відділенням 9 ДПРП.

Ще одна пожежа на відкритій території сталася поблизу вул. Незалежності у смт. Семенівка. Там вогнем знищено суху рослинність на площі 1 га. Пожежу ліквідовали вогнеборці 8 державної пожежно-рятувальної частини.

А у місті Миргород вогонь знищив 1,5 га відкритої території. Пожежа ліквідована одним відділенням 5 ДПРЧ. Також у Миргородському районі вогнем знищено 0,4 га сухої рослинності поблизу села Вовківське. Пожежу ліквідовала Вирішальненська місцева пожежна охорона(с. Вирішальне).

Надзвичайний рівень пожежної небезпеки: полтавські вогнеборці ліквідували 11 пожеж на вікритій території, фото-2

Окрім цього, 5 травня о 21:39 до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про пожежу, що виникла на відкритій території на вул. Шевченка в с. Тарасівка Лубенського району. Там під час пожежі згоріла пенсіонерка, що палила сміття на власній ділянці і самотужки не змогла загасити вогонь, що перекинувся на суху траву.

Надзвичайний рівень пожежної небезпеки: полтавські вогнеборці ліквідували 11 пожеж на вікритій території, фото-3

Головне управління ДСНС України у Полтавській області звертається до громадян з приводу обережного поводження з вогнем:

"Не спалюйте сміття на городах та суху траву на відкритих територіях. Ці необдумані дії вкрай небезпечні, що приводять до виникнення пожеж у приватних житлових, господарських спорудах та на дачних садибах. Трава та сміття легко займаються від сірника або недопалка, а полум'я швидко розповсюджується на значні території", - повідомляє прес-служба ГУ ДСНС.

Якщо під час відпочинку на природі, або знаходячись на присадибній чи дачній ділянці помітили безупинне розповсюдження вогню - негайно повідомте до пожежно-рятувальної служби за номером 101.

Як повідомляє прес-служба ДСНС Полтавської області, з початку 2021 року на території України вже сталося майже 80 лісових пожеж та понад 9 тисяч займань на відкритих ділянках місцевості: трави, сміття, чагарників тощо.

Саме тому рятувальники посилюють превентивну роботу та разом із іншими службами вирушають у рейди населеними пунктами України.

Тож, ДСНС нагадує: категорично забороняється спалювати сміття, розводити багаття поблизу лісових насаджень, сухої рослинності та залишати недопалки чи сірники на трав’янистій підстилці.

Необхідно пам'ятати, що порушення правил пожежної безпеки несе загрозу не лише навколишньому середовищу, але й, в першу чергу, вашому життю та здоров'ю!

За боротьбу зі сміттям та залишками рослинності шляхом спалювання передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність.

Нагадаємо, раніше: На Полтавщині під час пожежі загинула пенсіонерка

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#пожежа #Полтавщина #відкрита територія
Оголошення
live comments feed...