• Головна
  • Приватизація об’єктів державного майна на Полтавщині принесла до державного бюджету більше 28 мільйонів гривень
11:51, 13 травня
Надійне джерело

Приватизація об’єктів державного майна на Полтавщині принесла до державного бюджету більше 28 мільйонів гривень

Приватизація об’єктів державного майна на Полтавщині  принесла до державного бюджету більше 28 мільйонів гривень

Ще з 2014 року в Україні розпочався процес децентралізації. Наразі, в Полтавській області створено 60 територіальних громад, які мають у підпорядкування чимало об’єктів державного майна, що використовуються не ефективно.

На засіданні робочої групи з питань ефективного використання державного майна, що відбулося 13 травня, розглядалися приватизація та купівля держмайна у Полтавській області.

За словами заступника голови Полтавської облдержадміністрації Євгена Грекова, на Полтавщині зараз розглядають питання приватизації держмайна та вкладення інвестиційних коштів у не ефективні об’єкти шляхом прозорого аукціону.

«Нині Фондом держмайна створено сучасний онлайн ресурс, який працює за принципом інтернет магазину в якому можна знайти такі об’єкти для приватизації, як: об’єкти нерухомості, транспортні засоби, цілісні майнові комплекси та підприємства», - зазначив Євген Греков.

Наразі, в переліку майна Полтавської області – 86 об’єктів житлового фонду. Туди входять багатоквартирні житлові будинки й гуртожитки. Також у переліку – 33 об’єкти інженерної інфраструктури, 29 споруд цивільного захисту.

Як повідомив заступник голови Полтавської ОДА, приватизація сприяє створенню нових робочих місць, залученню інвестиційних коштів в регіони та надходженню податкових платежів до місцевого та державного бюджетів.

За даними Фонду держмайна за 2021 рік підлягають продажу більше 30 об’єктів державної власності, активи яких кожен може придбати собі у власність на сайті privatization.gov.ua. Ця платформа діє як онлайн аукціон.

Станом на 12 травня, на платформі аукціону було розміщено 9 об’єктів, стартова ціна яких близько 40 млн гривень та вже відбулися аукціони, на яких продано 11 об’єктів на загальну суму запропоновану переможцями торгів більше 28 млн гривень. Фондом держмайна укладено 7 договорів купівлі-продажу об’єктів держвласності, що принесли до державного бюджету близько 6 млн гривень. Також більше 4 млн гривень отримано із гарантійних внесків учасників аукціону, які відмовилися від торгів або укладення договору купівлі-продажу.

21 травня має відбутися третій онлайн аукціон з продажу майна Вишняківського спирт заводу, що включає в себе 50 об’єків нерухомого майна, транспортні засоби, устаткування та територія заводу, що становить близько 9 га. Стартова ціна спиртзаводу більше 21 млн гривень.

Приватизація об’єктів державного майна на Полтавщині  принесла до державного бюджету більше 28 мільйонів гривень, фото-1

Читайте також: На отримання «карантинної» допомоги потрібно подати заявку до 18 травня

#приватизація #Полтава #Фонд держмайна

Коментарі

Оголошення
live comments feed...