• Головна
  • У заповіднику на Полтавщині бабаки прокинулися від зимового сну
19:30, 12 травня
Надійне джерело

У заповіднику на Полтавщині бабаки прокинулися від зимового сну

У заповіднику на Полтавщині бабаки прокинулися від зимового сну

На території «Історико-культурного заповідника «Більськ» працівники зафільмували бабаків, що проживають на теренах Більського городища. Зняла на відео цих кумедних степових тварин співробітниця заповідника «Більськ»Оксана Дорошенко, а змонтувала відео її колега Ірина Дудко. Тваринки вже прокинулися після затяжної зимової сплячки та вилізли із своїх нірок, аби насолодитися яскравим травневим сонцем.

«Хто там ще не бачив "вартових Гелону? Маленька історія з життя більських бабаків — наймиліших мешканців Більського городища! Спостерігати за ними — суцільне задоволення», - підписали відео працівники заповіднику.

«Історико-культурний заповідник «Більськ» розташований на території Більського городища VІІІ – ІІІ ст. до н. е. та є унікальним археологічним об’єктом культурної спадщини України. Пам’ятка визнана вченими найбільшим укріпленим поселенням у Європі доби раннього залізного віку. Археологічні дослідження підтверджують, що на цій території існував тогочасний політичний, економічний і культурний центр давнього переддержавного утворення племен Дніпровського лісостепу. Городище ототожнюється науковцями зі славетним містом Гелон. Також у своїх працях про нього згадує давньогрецький історик Геродот.

Окрім цього, територія городища багата на природні об’єкти, де рослинний світ і ландшафт є заповідними.

Враховуючи значимість стародавнього протоміста як визначної пам’ятки археології, рішенням Полтавської обласної ради від 15 квітня 2005 року було створено комунальну установу «Історико-культурний заповідник «Більськ» Полтавської обласної ради.

Читайте також: На Полтавщині презентували новий туристичний маршрут Greenways (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Полтавщина #заповідник #Більськ #тварини

Коментарі

Оголошення
live comments feed...