• Головна
  • Зовсім скоро для українців буде доступна прописка онлайн
13:30, 6 травня
Надійне джерело

Зовсім скоро для українців буде доступна прописка онлайн

Зовсім скоро для українців буде доступна прописка онлайн

5 квітня у Верховній Раді був зареєстрований революційний законопроєкт, мета якого – зробити прописку декларативною. Про це повідомила Полтавська обласна державна адміністрація.

Як зазначає Міністерство цифрової трансформації України, після ухвалення законопроєкту послуга стане доступною незалежно від того, який тип паспорту ви маєте, – паспорт-книжечку чи ID-картку.

Законопроєкт розроблено Міністерством цифрової трансформації спільно з Міністерством внутрішніх справ України та Державною міграційною службою України за сприяння Програми EGAP, що фінансується урядом Швейцарії та реалізується Фондом Східна Європа, і SURGe за підтримки уряду Канади.

Зараз реєстрація місця проживання – одна з найпопулярніших державних послуг в Україні. Однак інститут прописки, який існує зараз, потребує максимального спрощення. Буде скасовано довідку про реєстрацію місця проживання – той аркуш паперу, який були змушені носити із собою власники ID-карт. Крім того, приберуть штамп у паспорті про реєстрацію місця проживання, а також відв’яжуть прописку від багатьох життєвих ситуацій, де вона справді не є потрібною.

Завдяки ухваленню законопроєкту можна буде подати заяву про призначення пенсії та її отримання – незалежно від місця роботи чи проживання. Крім того, візит  до військкомату під час зміни місця реєстрації не буде необхідним.

Починаючи з 17 травня 2021 року українці зможуть змінювати реєстрацію місця проживання онлайн, через портал "Дія".

У межах експериментального проєкту Полтавська ОДА запускає послугу з електронної реєстрації місця проживання в Дії за одну добу після Diia Summit 17 травня.

Нагадаємо, раніше Україна – перша держава у світі, що прирівняла електронні паспорти до звичайних

Стежте за усіма новинами у нашому Telegram

#Україні #Верховна рада #уряд #цифрові трансформації #прописка

Коментарі

Оголошення
live comments feed...