• Головна
  • Як успішно скласти ЗНО без шкоди для здоров’я: поради для дітей і батьків
19:30, 5 травня
Надійне джерело

Як успішно скласти ЗНО без шкоди для здоров’я: поради для дітей і батьків

Як успішно скласти ЗНО без шкоди для здоров’я: поради для дітей і батьків

Вже зовсім скоро розпочнеться основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання. Але одинадцятикласники починають підготовку до ЗНО набагато раніше. Деякі випускники ще з 10 класу студіюють підручники, відвідують курси підготовки до ЗНО, займаються із великою кількістю репетиторів та годинами проходять тести онлайн.

Останній рік у школі видається для більшості дітей досить складним. Адже під час навчального року школярі повинні:

визначитися із майбутньою професією;

обрати серед закладів освіти той, що найбільше їм підходить;

визначитися із предметами, які вони будуть складати на ЗНО;

підготуватися до самого незалежного оцінювання;

скласти самі іспити.

Під час ретельної підготовки до іспиту на випускників покладена велика відповідальність. Причинами для хвилювання можуть стати сумніви у власних знаннях та здібностях, стрес через незнайому ситуацію або відповідальність перед батьками і школою / ліцеєм / коледжем / технікумом. Найважливіше у такому випадку усвідомити, що іспит – це не тортури, а можливість перевірити свої знання та вміння.

Психологи радять батькам не акцентувати увагу на кількості балів, яку дитина набере під час іспиту, а сформувати у ній впевненість у власних силах. Важливо запевнити, що бали – це не показник знань та успішності. Психологиня Світлана Ройз радить розпочинати підготовку до ЗНО раніше та  приділяти увагу психологічній підготовці.

«ЗНО — важливий іспит, але він не може відбивати всього потенціалу, не може вмістити й оцінити всю вашу глибину. Пам’ятайте, що це важливі, але все-таки цифри. І будь-яка оцінка в житті — це не увесь ти», - запевняє Світлана Ройз.

За словами психологині, дієвим способом підготовки до важливого іспиту є малювання ментальної карти:

«Саме так зможете швидше вивчити й осмислити будь-який матеріал. На листку або навіть на ватмані напишіть у центрі головну тему, якій присвячена карта. Це має бути одне слово. Обведіть його. Малюйте стрілки від головної теми та вказуйте там ключові слова, пов’язані з нею. Розширюйте карту, додаючи до намальованих гілок додаткові, теж із ключовими словами, доки тему не буде вичерпано. Старайтесь запам’ятовувати інформацію, що надходить з різних каналів, — так ви тренуєте та загострюєте «пилку пам’яті». Меми, картинки, ментальні карти тренують візуальний канал, а коли щось промовляєте вголос, слухаєте аудіо- та відеоуроки — аудіальний», - розповідає Світлана Ройз.

Також вона радить випускникам перед ЗНО:

Переконатися, що ви взяли із собою запрошення на ЗНО та всі необхідні документи.

Подивитися адресу проведення тестування заздалегідь та впевнитися, що ви знаєте як туди дістатися.

Взяти з собою воду та щось солодке.

Налаштовувати себе на позитивний лад.

А офіційний сайт Український центр оцінювання якості освіти розмістив поради для одинадцятикласників та їх батьків. УЦОЯО радить батькам створити максимально комфортні умови: приготувати заздалегідь зручний одяг для дитини, напередодні іспиту допомогти спланувати оптимальний маршрут до пункту тестування, розрахувати час на дорогу, перевірити, чи підготувала дитина ручки з чорнилом чорного кольору, у день тестування та чи взяла всі необхідні документи (паспорт, сертифікат, запрошення-перепустку).

А от випускникам УЦОЯО порадив:

- пробігти очима весь тест, щоб побачити, якого типу завдання в ньому містяться;

- уважно читати завдання до кінця, аби зрозуміти його зміст (характерна помилка під час тестування — не дочитавши до кінця, за першими словами припустити відповідь і поквапитися її вписати);

- якщо не знає відповіді на запитання чи не впевнений/не впевнена, пропустити його і повернутися до нього, коли виконає інші завдання.

Читайте також: Цьогоріч конкурси до перших класів заборонені

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#зно #реєстрація #сесія #полтава #освіта

Коментарі

Оголошення
live comments feed...