• Головна
  • "Учні, які цього року закінчують 9 класи, продовжать навчання у своїй школі", – Міносвіти
14:00, 3 травня
Надійне джерело

"Учні, які цього року закінчують 9 класи, продовжать навчання у своїй школі", – Міносвіти

"Учні, які цього року закінчують 9 класи, продовжать навчання у своїй школі", – Міносвіти

У Міністерстві освіти та науки заявили, що учні дев'ятих класів, які у 2021 році завершують здобуття базової середньої освіти, будуть переведені до десятого класу цієї самої школи.

У МОН оприлюднили лист-роз'яснення про завершення 2021 навчального року, з яких розповіли про зміни.

У повідомленні наголосили, що відповідно до змін, що наберуть чинності після опублікування наказу, учнів дев'ятих класів будуть переводити до наступного класу.

Учні 9 класу, які завершили навчання цього року, переводяться до десятого класу цієї самої школи або випускаються із закладу освіти за власною заявою (у разі досягнення повноліття) чи заявою одного з батьків, – наголосили в МОН.

Окрім того, всі учні отримають свідоцтво про базову середню освіту. А ті учні, які за результатами річного оцінювання мають високі результати – отримають свідоцтво з відзнакою.

Цього року, як і минулого, Верховна Рада вже скасувала ДПА для учнів 4, 9 та 11 класів.

Голова Комітету ВР з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак повідомив, що учнів будуть зараховувати в 2021 році до старшої школи так само, як і минулого року.

Чому ходили чутки про те, що учнів не будуть набирати в 10 класи? Школи в Україні, згідно з реформою НУШ, будуть переформатовуватися, і 10 – 12 класи –будуть профільними.

Що робити батькам, які отримують повідомлення, що в їх школах не буде 10 – 11 класу? Лілія Гриневич наголосила, що їм треба звернутися до міського управління освіти і отримати чітку інформацію.

«Такого бути не може. Все почнеться в 2027, але визначитися треба до 2024, щоб у людей було три роки на усвідомлення», – додала вона.

Із 2027 року розпочнеться трирічна профільна школа. Згідно з реформою, школи поділяться на 3 ступені:

початкові школи (учні 1 – 4 класів);

гімназії (базова школа 5 – 9 класів);

ліцеї (старша трирічна профільна школа).

«Ліцеї, як правило, завжди є окремими школами, бо там навчаються діти старшого шкільного віку (10, 11 та 12 класи). Адже для дітей початкових класів, гімназій та ліцеїв потрібно різне навчальне середовище», – заявила Гриневич.

Тобто будуть створювати ліцеї, які функціонуватимуть як окремі заклади освіти. Але нова система остаточно має запрацювати тільки від 2027 року. А у найближчі роки учні після 9 класу й надалі вчитимуться у своїх школах.

Читайте також: Міністерство освіти та науки готується до запуску НУШ у 5-9 класах

#освіта #навчання #9 клас #НУШ #Міністерство освіти і науки
Оголошення
live comments feed...