• Головна
  • Полтавці не залишаться без гарячої води
14:30, 30 квітня 2021 р.
Надійне джерело

Полтавці не залишаться без гарячої води

Полтавці не залишаться без гарячої води

Днями, в рамках вирішення питання ймовірного відключення гарячого водопостачання у місті Полтава на виробничій базі підприємства «Полтаватеплоенерго» відбулась пресконференція. Перший заступник генерального директора ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго» Ігор Процай і технічний директор підприємства Володимир Пасічко. Про це повідомили у «Полтаватеплоенерго».

За результатами поїздки, вдалося досягти тимчасового компромісу і уникнути зупинки підприємства теплопостачальника. НАК "Нафтогаз України" та теплове господарство досягнули компромісу і впродовж місяця полтавці матимуть можливість користуватися гарячою водою. Однак, борг «Полтаватеплоенерго» в розмірі 500 млн грн залишається і його доведеться сплатити.

Раніше ми повідомляли, що 26 квітня обласне комунальне підприємство “Полтаватеплоенерго” отримало попередження від газотранспортної компанії про припинення із ранку 1 травня цього року газопостачання до об’єктів підприємства.

Якщо до цього підприємство «Полтаватеплоенерго» розраховувалось із газопостачальниками місяць-у-місяць, тобто, у тому місяці, коли енергоносії споживалися, то вже із 1 травня НАК «Нафтогаз України» вимагає 100%-ву передоплату за енергоносії. У той же час, відповідно до чинного законодавства, споживачі (населення) за отримані послуги сплачують упродовж 20 днів після завершення періоду отримання послуг - тобто, майже на два місяці пізніше, ніж хотілося б НАК «Нафтогаз України». А це означає, що за новим сценарієм полтавцям «доведеться» і влітку, і взимку оплачувати за послуги на два-три місяці уперед.

Зараз є три імовірних сценарії подальшого розвитку подій:

перший – коли перехід на нову модель газового ринку буде відтерміновано на рік, а упродовж цього періоду розроблять так звані перехідні положення та адаптують їх до сучасних умов;

другий – коли відтермінування відбудеться лише на два-три місяці, за які навряд чи встигнуть адаптувати ринок до діяльності комунальних підприємств України;

третій – найпростіший, коли все міське населення України на літо повернеться у доісторичні часи, залишившись без гарячої води, а в подальшому – і без опалення у своїх оселях упродовж «опалювального сезону, що не розпочався».

Читайте також: З 1 травня полтавці можуть залишитись без гарячої води, – Полтаватеплоенерго

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#теплоенерго #вода #відключення #водопостачання
Оголошення
live comments feed...