• Головна
  • З 1 травня полтавці можуть залишитись без гарячої води, – Полтаватеплоенерго
11:00, 28 квітня 2021 р.
Надійне джерело

З 1 травня полтавці можуть залишитись без гарячої води, – Полтаватеплоенерго

З 1 травня полтавці можуть залишитись без гарячої води, – Полтаватеплоенерго

У понеділок, 26 квітня, обласне комунальне підприємство “Полтаватеплоенерго” отримало попередження від газотранспортної компанії про припинення із ранку 1 травня цього року газопостачання до об’єктів підприємства.

Таким чином, з початку травня, у розпал пандемії з COVID-19, полтавці будуть позбавлені можливості користуватися послугою централізованого постачання гарячої води, повідомили у пресслужбі “Полтаватеплоенерго”.

Причиною припинення газопостачання об’єктів ПОКВПТГ “Полтаватеплоенерго”, став лист від Акціонерного товариства “Національна акціонерна компанія “Нафтогаз України” (НАК “Нафтогаз України”), у якому повідомляється, що з травня поточного року НАК “Нафтогаз України” в односторонньому порядку змінює підхід до взаємин із ПОКВПТГ “Полтаватеплоенерго” та рештою підприємств ТеплоКомунЕнерго (ТКЕ) України, які надають послуги населенню.

Фактично, до 1 травня цього року регулювання відносин між підприємствами ТКЕ та НАК “Нафтогаз України” — шляхом обмеження вартості природного газу та встановлення умов його постачання — здійснювала Держава. А від початку травня — НАК отримує право на власний розсуд організовувати взаємини із підприємствами-теплопостачальниками країни. Тобто, подальша взаємодія будуватиметься зовсім на інших засадах — виключно “бізнесових”, і визначатимуться вони в односторонньому порядку НАК “Нафтогаз України”.

Враховуючи, що змінити постачальника газу при наявності заборгованості підприємства ТКЕ не мають права, “Полтаватеплоенерго” і решта підприємств галузі фактично потрапляють у “газове рабство” до НАК “Нафтогаз України”. А отже, перехід на такого роду “бізнес-модель” у взаєминах із НАК набуває зовсім апокаліптичного характеру.

На сьогодні, переважно за два останніх опалювальних періоди, через обставини незалежні від полтавських тепловиків, сукупна заборгованість ПОКВПТГ “Полтаватеплоенерго” перед НАК “Нафтогаз України” становить близько 500 млн грн.

“Необхідно звернути увагу, що до цієї суми “заборгованості” віднесені також і платежі полтавців, які вони мають сплатити до кінця травня поточного року, а частина мешканців обласного центру, через фінансову скруту викликану карантинними обмеженнями, — і упродовж літніх місяців. Сукупна ж заборгованість полтавців за вже надані їм підприємством послуги на сьогодні перевищує 400 млн грн”, – повідомляють на підприємстві.

Проте істинною причиною несвоєчасних розрахунків підприємств ТКЕ України за енергоносії та послуги з їх транспортування і розподілу — реалізація теплової енергії за регульованими державою тарифами, що на понад 40% не покривають витрат на її виробництво. Постійно зростаюча вартість природного газу, електричної енергії та послуг з їх транспортування і розподілу — вже тривалий час не знаходять свого відображення у вартості надаваних теплопостачальниками послуг, а отже фінансуються із ремонтних фондів, руйнуючи тим самим теплове господарство підприємств із середини.

“Нажаль, “Полтаватеплоенерго”, як і решта підприємств ТКЕ України, потрапила у пастку подвійних стандартів Держави у ставленні до приватних облгазів і обленерго з одного боку, і комунальних підприємств — з іншого. А багаторічний популізм у питаннях тарифоутворення — вже майже повністю зруйнував теплове господарство країни. Комунальну теплоенергетику, після багаторічного знущання над нею НКРЕКП (Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг), Держава кинула напризволяще! А заручниками цих «експериментів» стають звичайні українці — споживачі комунальних послуг.  Зокрема, штучне стримування росту тарифів на послуги опалення та гарячу воду, забезпечує надприбутки НАК “Нафтогаз України”. Джерелом цього “фінансового дива” — є вимивання останніх коштів у підприємств ТКЕ та створення у останніх штучної заборгованості фантастичних розмірів. Так, Держава у вигляді різниці в тарифах тільки полтавським тепловикам заборгувала понад 160 млн грн. У підсумку: зазначена заборгованість “Полтаватеплоенерго” перед НАК“Нафтогаз України”з одного боку не дає можливості обирати іншого більш соціально відповідального постачальника блакитного палива (який не ставить бізнесові інтереси вище, за можливості громади), а з іншого боку — є перешкодою для отримання газу вже із 1 травня 2021 року”, – пояснюють у “Полтаватеплоенерго”.

У своєму листі до полтавських теплоенергетиків, НАК “Нафтогаз України” зазначає, що подальше отримання газу можливе лише за умови укладання контрактів на його купівлю у НАК “Нафтогаз України” та, звісно, на умовах останнього. Причому, укладання контракту відбуватиметься вже на комерційних засадах — тобто за умови 100%-ї попередньої оплати енергоносіїв.

Крім того, на думку представників НАК “Нафтогаз України”, підприємства ТКЕ мають взяти на себе обов’язки повного погашення заборгованості, у тому числі і тієї, що утворилася з вини Держави.

“Хочемо окремо звернути увагу полтавців, що у відповідності до чинного законодавства, споживачі (населення) за отримані послуги сплачують упродовж 20 днів після завершення періоду отримання послуг — тобто майже на два місяці пізніше, ніж хотілося б НАК “Нафтогаз України”! Тобто, тільки аби вгамувати апетити НАК “Нафтогаз України”, полтавцям “доведеться” оплачувати отримання послуг на два місяці уперед! Звісно, це без перебільшення УНІКАЛЬНА пропозиція від державної Національної акціонерної компанії України українському народові!А про які суми йтиметься взимку — упродовж опалювального періоду?.Та звідки будуть братися ці фантастичні суми для забезпечення теплом осель полтавців?”, – зазначають у пресслужбі “Полтаватеплоенерго”.

То чого слід очікувати полтавцям вже у найближчі дні?

Вже за кілька днів, постачання природного газу до виробничих потужностей підприємства-теплопостачальника може бути припинене і, як наслідок, у розпал пандемії COVID-19 на необмежений термін до осель полтавців буде припинено постачання гарячої води.

Це, у свою чергу, із зрозумілих причин, майже повністю зупинить надходження коштів від споживачів до підприємства і підготовча кампанія до опалювального сезону 2021-2022 рр. через брак коштів буде також зупинена. А отже, навіть за умови якщо восени станеться диво і кошти на газ взимку знайдуться, наступний опалювальний сезон у Полтаві ризикує не розпочатися. Адже розпочинати його буде нікому, і ні на чому. Бо ж, без коштів на ремонт і заробітну плату — не буде ані персоналу, ані самої підготовки до зими.

“Ми переконані, що лише суспільна позиція місцевої громади та міської і обласної влади, здатні не допустити свавілля НАК “Нафтогаз України” у сфері централізованого постачання теплової енергії та постачання гарячої води у нашому місті. Зокрема, відміна Положення про покладення спеціальних обов’язків (ПСО) на суб’єктів ринку природного газу і перехід останніх на бізнес-моделі — є передчасною.Сподіваємося, що нам вдасться відвернути неминучу техногенну катастрофу і не допустити у розпал пандемії COVID-19 відключення гарячої води, а восени — зриву наступного опалювального періоду у дитячих садочках, пологових будинках, лікарняних закладах та оселях полтавців”, – повідомили у підприємстві.

Як працюватимуть під час вхідних сервісні центри МВС?

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#теплопостачання #водовідведення #теплоенерго
Оголошення
live comments feed...