• Головна
  • В Україні розпочався тиждень імунізації
19:30, 26 квітня 2021 р.
Надійне джерело

В Україні розпочався тиждень імунізації

В Україні розпочався тиждень імунізації

Щороку останній тиждень квітня – це Всесвітній тиждень імунізації. Як повідомляє МОЗ, головна мета – привернути увагу до імунізації та сприяти використанню вакцин для захисту людей різного віку від хвороб. Ця практика існує і в Україні.

Гасло цьогорічної кампанії – «Вакцини зближують нас».

По всій країні відбудуться заходи з підвищення прихильності до імунізації задля охоплення більшої кількості громадян, особливо дітей, щепленнями. Про це повідомила заступниця міністра охорони здоров’я Ірина Микичак під час брифінгу.

В Україні розпочався тиждень імунізації , фото-1

«Вакцини – це один із найпотужніших і найдієвіших інструментів для збереження здоров’я цивілізації. Імунізація є питанням національної безпеки», – додала Ірина Микичак.

У Полтавській області, станом на 26 квітня, першу дозу вакцини проти COVID-19 отримали 22118 людей. Вакциновано КовішелдТМ від AstraZeneca 19272 , КомірнатіТМ від Pfizer-BioNTech 1296, КоронаВакТМ від Sinovac 1550. Про це повідомляє Полтавська ОДА.

В Україні розпочався тиждень імунізації , фото-2

У області для цього сформовано 10 мобільних бригад, 79 пунктів вакцинації. Про це розповіла обласний координатор-логіст із вакцинації проти COVID-19 Ольга Бастаногова.

Світ спрямовує всі свої ресурси на боротьбу з пандемією коронавірусу. Проте інші інфекційні хвороби нікуди не зникли. Європейський тиждень імунізації спрямований зокрема й на популяризацію ідеї про те, що вакцинація дітей має найважливіше значення для профілактики захворювань і захисту їх життя. Попри пандемію вона продовжується згідно з Національним календарем щеплень.

В Україні Календар профілактичних щеплень передбачає обов’язкову вакцинацію проти десяти захворювань: туберкульозу, поліомієліту, дифтерії, кашлюка, правця, кору, гепатиту В, гемофільної інфекції, краснухи, епідемічного паротиту.

З 2022 року перелік доповнить вакцина проти пневмокока. Імунобіологічні препарати, які входять у Календар щеплень, закуповують коштом державного бюджету. Вакцинація населення проводиться безоплатно у комунальних закладах охорони здоров'я, а також у лікарів-ФОП та у приватних медзакладах, які уклали договори з НСЗУ.

Як розповіла директор обласного Центру дитячої імунології Валентина Думенко, у кожному закладі охорони здоров’я області, де проводяться щеплення, доступна вакцинація від 10 інфекційних захворювань – гепатиту В, туберкульозу, кору, паротиту, краснухи, дифтерії, правця, кашлюку, поліомієліту та гемофільної інфекції.

В Україні розпочався тиждень імунізації , фото-3

«Рутинна вакцинація у період пандемії COVID-19 не повинна ні призупинятися, ні відтерміновуватись, – розповідає Валентина Думенко. – Інакше зросте кількість невакцинованих дітей і, відповідно, знизиться рівень колективного імунітету. Тоді найпершими під удар інфекційних хвороб потраплять діти, які не можуть бути вакциновані за станом здоров’я. Бо їхня безпека тримається саме за рахунок отих 95 відсотків колективного імунітету. Усі необхідні вакцини є в достатній кількості. Вони безпечні й ефективні», - зазначає Валентина Думенко.

ВООЗ нагадує, що імунізація – це питання національної безпеки. Для формування колективного імунітету необхідно, щоб рівень вакцинації досягав 95-98%. А відмова від щеплень загрожує поверненням навіть тих інфекцій, які давно вважалися переможеними.

Нагадаємо, раніше Рятувальників Полтавщини вакцинують від коронавірусу

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Полтава #вакцинація #Україна #імунізація
Оголошення
live comments feed...