• Головна
  • Чи впаде ціна на соняшникову олію і коли ? – Думка експерта
12:00, 24 квітня 2021 р.
Надійне джерело

Чи впаде ціна на соняшникову олію і коли ? – Думка експерта

Чи впаде ціна на соняшникову олію і коли ? – Думка експерта

Ціна на олію почне падати приблизно за чотири місяці, втім не повернеться до колишніх тридцяти гривень за літр . У цьому переконаний генеральний директор Українського клубу аграрного бізнесу Роман Сластьона.

« Україна практично не експортує соняшник. Майже усе, що вирощуємо, переробляємо тут-таки. А експортуємо вже готову соняшникову олію у доволі великих обсягах — більших, ніж внутрішнє споживання. Усередині країни залишається 7% виготовленої олії, решта йде на експорт. Україна є виробником соняшникової олії № 1 у світі. Зросли закупівельні ціни на соняшник. Це є основним фактором зростання цін на соняшникову олію» - каже Роман Сластьон.

На його переконання, одним з ключових факторів також було зниження врожайності у 2020 році.

« Минулого року була посуха, яка вдарила по півдню України, де і сконцентровані посіви соняшника. Багато аграріїв отримали врожайність на рівні 50% нижче від очікуваного. У когось було краще, але 30% точно недоотримали» - інформує Роман Сластьон.

Однак, це не повністю пояснює зростання ціни. Один з факторів – загальне зростання продуктів на світових ринках. Драйвером виступає Китай. Він останні роки скуповує усю аграрну продукцію, накопичує певні запаси всередині країни.

Україна відреагувала на здорожчання ціни на олію. В Мінекономіки розробляють стратегію щодо подалання проблеми. Найближчим часом планують призупинити експорт насіння.

Скільки цьогоріч коштуватиме Великодній кошик?

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ціни #подорожчання #вартість
Оголошення
live comments feed...