• Головна
  • Полтавщина долучилася до державного проєтку «Інтернет субвенція»
09:30, 22 квітня 2021 р.
Надійне джерело

Полтавщина долучилася до державного проєтку «Інтернет субвенція»

Полтавщина долучилася до державного проєтку «Інтернет субвенція»

21 квітня відбувся онлайн-брифінг із заступник голови Полтавської ОДА з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації (CDTO) Ігорем Панченком, де він розповідав про реалізацію проєкту «Інтернет-субвенція». Про це повідомили на офіційному сайті Полтавської ОДА.

Полтавщина долучилася до державного проєтку «Інтернет субвенція», фото-1

Метою даного проекту є надання технічної можливості для 1.5 млн українців вперше підключитися до оптичного інтернету. А також підключити 6 тисяч навчальних, медичних, культурних закладів до оптичного інтернету.

На його виконання в державному бюджеті на 2021 рік передбачено 500 мільйонів гривень.

«Наразі на Полтавщині 37 громад подали попередні заявки на підключення 359 сіл та понад 1200 закладів соціальної інфраструктури, серед яких бібліотеки, ЦНАПи, медичні, культурні та освітні заклади», – зазначив Ігор Панченко

Полтавщина долучилася до державного проєтку «Інтернет субвенція», фото-2

Проєкт включає в себе чотири етапи – попередній збір заявок, офіційний збір заявок, розподіл коштів та проведення закупівель.

«Попередній збір заявок триватиме до 28 квітня 2021 року. Тому вже зараз голови громад мають готуватися до наступного етапу. Офіційні заявки прийматимуть на порталі «Дія». Про старт їх прийому Мінцифри повідомить додатково», – розповів Ігор Панченко.

Полтавщина долучилася до державного проєтку «Інтернет субвенція», фото-3

Ще він додав, що Міністерство цифрової трансформації України запустило відкритий онлайн дашборд, на якому відображається перелік громад та сіл, які подали попередню заявку для участі в державній програмі «Інтернет-субвенція» . А також сайт дає змогу головам громад дізнатися, як подати заявку для участі у відборі. Всі ж інші зможуть знати інформацію про:

- Цілі та можливості проєкту;

- Правила отримання громадами субвенції з держбюджету;

- Як діяти селянам, щоб отримати доступ до фіксованого швидкісного інтернету;

- Етап, на якому перебуває проєкт;

- Перевірити інформацію Мінцифри щодо наявності або відсутності оптичних мереж у селах. І в разі виявлення розбіжностей з реальними даними — повідомити про це Мінцифру.

А от із розподілом фінансів ще ситуація не відома.

«Розрахунок вартості розбудови оптоволокна буде індивідуальним для кожної громади. До речі, якщо громада протягом двох місяців після виділення субвенції не розпочала процедуру закупівлі, Мінцифра зможе перерозподілити кошти на користь інших громад», – наголосив Ігор Панченко.

Заступник голови Полтавської ОДА наголосив на важливості участі громад у проєкті «Інтернет-субвенція», адже він дає змогу підключити села до швидкісного Інтернету за державні кошти.

Нагадаємо, раніше Департамент культури випустив буклет, присвячений Круглій площі у Полтаві

Отримуйте сповіщення про усі новини Полтави та області у нашому Telegram

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ОДА #Полтава #інтернет #підключення #державні реформи
Оголошення
live comments feed...