• Головна
  • У перинатальному центрі Полтави відкрили кабінет ведення вагітності
13:52, 14 квітня 2021 р.
Надійне джерело

У перинатальному центрі Полтави відкрили кабінет ведення вагітності

У перинатальному центрі Полтави відкрили кабінет ведення вагітності

Сьогодні у Перинатальному центрі відкрився кабінет ведення вагітності в амбулаторних умовах. Це стало можливо завдяки наданню відповідного пакету НСЗУ. Відтак, жінки отримуватимуть цю послугу безкоштовно. Стати на облік у Перинатальний центр може кожна жителька області, незалежно від того, де вона зареєстрована чи фактично живе.

Загалом у Полтавському перинатальному центрі протягом минулого року провели 1700 пологів, народилося 1810 дітей. Заклад має гарне реноме серед полтавок, а тому давно назріла потреба розширити спектр послуг, коментує головний лікар ПОКЛ імені Скліфософського Григорій Оксак:

У перинатальному центрі Полтави відкрили кабінет ведення вагітності, фото-1

"Батьки заздалегідь намагаються обрати місце, де з’являться на світ їх малюки, і багатьом з них було б дуже зручно, щоб за тією ж адресою велось спостереження протягом всієї вагітності. Досить часто майбутні батьки запитували в перинатальному центрі, чи немає в нас жіночої консультації. Тепер є. Ми створили максимально комфортні умови для отримання комплексу медичних послуг при вагітності та пологах у фахівців перинатального центру".

Якщо раніше вагітні у перинатальний центр потрапляли тільки для консультацій, то зараз тут можна стати на облік і спостерігатися всі дев’ять місяців. Про все докладно розповіла заступниця головного лікаря ПОКЛ з акушерства та гінекології Вікторія Ващенко.

Заступниця  головного лікаря ПОКЛ з акушерства та гінекологіїВікторія Ващенко, Фото Світлани Фільчак

Заступниця головного лікаря ПОКЛ з акушерства та гінекологіїВікторія Ващенко, Фото Світлани Фільчак

«Чому виникло це питання – бо багато жінок висловлювали таке бажання – спостерігатися саме у перинатальному центрі. А по-друге, до нас направляють багато жінок з патологіями – з цукровим діабетом, артеріальними гіпертензіями, викиднями у анамнезі. Крім того, є тенденція до збільшення віку вагітних, що теж іноді спричиняє певні патології. У першу чергу, будемо брати вагітних з хронічними хворобами. Жінки приходять до нас на прийом регулярно, дехто навіть раз на два три тижні, і виходить, що фактично вони дублюють спостереження за місцем проживання, що є зовсім недоцільно. Тепер їм буде дуже зручно. Поки що ми тільки починаємо, побачимо, скільки жінок виявить бажання стати на облік у перинатальному центрі. На сьогодні у нас поки що один прийомний день – у разі потреби будемо збільшувати кількість днів» - запевнила Вікторія Ващенко.

У кабінеті ведення вагітних прийом веде доцент кафедри акушерства і гінекології №2 УМСА, лікар акушер – гінеколог Людмила Добровольська. Вона докладно пояснює план дій для пацієнтки, дає загальні рекомендації.

Прийом веде доцент Людмила Добровольська, Фото Світлани Фільчак

Прийом веде доцент Людмила Добровольська, Фото Світлани Фільчак

«Тільки дізналася про нову послугу в перинатальному центрі і без вагань вирішила: спостерігатися буду саме тут. Адже тут спеціалізований заклад і фахові спеціалісти» - говорить полтавка Тетяна.

Пацієнтки чекають на прийом, Фото Світлани Фільчак

Пацієнтки чекають на прийом, Фото Світлани Фільчак

«Тут навіть атмосфера приємна, немає звичайної для поліклінік метушні і довжелезних черг, що важливо для вагітних» - ділиться враженнями Ольга.

Яким же чином жінки можуть стати на облік у перинатальний центр? Пояснює Вікторія Ващенко:

«Ви маєте зателефонувати до нас у реєстратуру, записатися на прийом, потім ми індивідуально призначатимемо час прийому. Звертатися спершу до свого сімейного лікаря брати направлення не потрібно. Можливості рівні для усіх – і полтавок і жінок з області».

Всі необхідні аналізи та обстеження вузьких спеціалістів (судинного хірурга, окуліста, ендокринолога тощо) теж проведуть у перинатальному центрі, що теж дуже зручно для вагітних – більше непотрібно стояти у чергах в поліклініках.

Повний перелік послуг для вагітних такий:

  • спостереження вагітності від взяття під нагляд, розробки індивідуального плану ведення вагітності відповідно групи ризику до його виконання;
  • необхідні лабораторні аналізи та інструментальні обстеження;
  • профілактика, спрямована на запобігання ускладнень вагітності, післяпологового періоду, екстрагенітальних захворювань;
  • заняття у «Школі відповідального батьківства» із залученням членів сім’ї до навчання;
  • надання повної інформації вагітним щодо перебігу їх вагітності, особливостей індивідуального плану ведення вагітності та пологів;
  • направлення вагітної до перинатального консиліуму за участю лікаря-генетика, профільних дитячих спеціалістів при виявленні у плода ознак вродженої, спадкової патології;
  • своєчасне направлення вагітних у стаціонар при необхідності.

У квітні кабінет амбулаторного ведення вагітності працюватиме щосереди з 08:00 до 14:00 години. Телефон для довідок: (0532) 63-00 74

Читайте також: "Медичні сестри недооцінені державою, хоча без них неможлива хірургія" - репортаж з операційного блоку Полтавської обласної лікарні. 

"Інфаркт значно помолодшав" - завідувач відділення інтервенційної радіології ПОКЛ Руслан Сакевич

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#перинатальний центр #вагітні #медицина
Оголошення
live comments feed...