• Головна
  • «На Полтавщині навчатимуть новим робітничим професіям» - Дмитро Лунін
13:00, 14 квітня 2021 р.
Надійне джерело

«На Полтавщині навчатимуть новим робітничим професіям» - Дмитро Лунін

«На Полтавщині навчатимуть новим робітничим професіям» - Дмитро Лунін

Вчора відбулася прес конференція першого заступника голови ОДА Дмитра Луніна, де він розповів про основні завдання «Стратегії Полтавської області до 2027 року» у сферах медицини, освіти, спорту, розвитку ЦНАПів й аеропорту. У блоці, присвяченому освіті, Дмитро Лунін повідомив, що в ОДА планують і надалі розвивати загальну середню освіту.

За минулі роки було реконструйовано чимало шкільних будівель за програмою «Велике будівництво». Наразі за цією програмою до 2022 року заплановано капітальні ремонти та утеплення шкіл. Також продовжується оснащення природничо-математичних кабінетів та реформування програми шкільного харчування. А на заходи для формування національно свідомої, активної, всебічно розвиненої, патріотично налаштованої української молоді, протягом 2021-2025 років, буде виділено 26 млн гривень.

В ОДА приділили увагу спеціалізованим закладам освіти спортивного спрямування, де будуть виховуватися спортсмени олімпійського резерву.

«Найближчим часом, заплановано будівництво критої спортивної арени на базі Полтавської спеціалізованої школи-інтернату спортивного профілю, в якій розмістять: спортивне ядро з біговою доріжкою; майданчик для ігрових видів спорту; тренувальні зали для боксу, боротьби, гімнастики; тренажерна зала тощо. А також, розробляється план розбудови Кременчуцької спеціалізованої школи-інтернату спортивного профілю імені І.М. Піддубного» - повідомив Дмитро Лунін.

«На Полтавщині навчатимуть новим робітничим професіям» - Дмитро Лунін, фото-1

Із 2000 року в Україні спостерігається дефіцит робочих спеціальностей, тож окрема увага приділяється розвитку професійно-технічної освіти. Через застарілу матеріально-технічну базу навчальних закладів фахової передвищої та професійної (професійно- технічної) освіти кількість випускників робітничих спеціальностей скоротилась втричі.

«Тому на Полтавщині виділять 1,2 млн гривень на придбання навчальної техніки та обладнання для 5 навчальних закладів професійно-технічної освіти. Ще до оновлення закладів професійної освіти додадуть 8 нових сучасних професій та спеціальностей такі, як комп’ютерні науки, харчові технології, авторемонтник, варник харчової сировини та продуктів, оператор лінії у виробництві харчової продукції, електромеханік з ремонту та обслуговування електронної медапаратури¸ машиніст дорожньо-будівельних машин та агент з організації туризму» - поінформував Дмитро Лунін.

«На Полтавщині навчатимуть новим робітничим професіям» - Дмитро Лунін, фото-2

Окрім цього важливим питанням залишається безпека. Аби створити безпечні умови для навчання заклади освіти облаштують протипожежними сигналізаціями та системи блискавкозахисту, на які виділено 41,9 млн гривень.

 Читайте також: «Якість надання медичних послуг на Полтавщині стрімко зросте до 2027 року» - Дмитро Лунін

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#освіта #навчання #студенти #учні
Оголошення
live comments feed...