• Головна
  • Як працює дитяче психіатричне відділення у Полтаві
15:00, 12 квітня
Надійне джерело

Як працює дитяче психіатричне відділення у Полтаві

Як працює дитяче психіатричне відділення у Полтаві

На території Комунального підприємства «Обласний заклад із надання психіатричної допомоги Полтавської обласної ради» знаходиться дитяче психіатричне відділення. Це огороджена парканом окрема двоповерхова цегляна будівля, яку оточує велика зелена територія – парк, фруктовий садочок та майданчик для прогулянок з гірками, каруселями та футбольним полем. Як функціонує заклад – ми поцікавилися у завідувачки відділенням.

«У відділенні проходять обстеження, лікування та реабілітацію діти до 18-річного віку з різноманітними захворюваннями: аутизмом, затримкою розвитку, депресіями, суїцидальними спробами, шизофренією, вираженими порушеннями поведінки, синдромом дефіциту уваги та гіперактивності, розладами харчової поведінки. Маленькі пацієнти можуть перебувати тут як самостійно, так і з батьками. Для цього у відділенні облаштовані спеціальні зручні палати» - говорить Владислава Тещенко, завідуюча дитячим відділенням КП «Обласний заклад з надання психіатричної допомоги Полтавської обласної ради».

У відділенні працюють дитячі психіатри, логопед, психолог, педіатр, невролог. Це дозволяє всебічно обстежити дитину та виявити як основні, так і супутні захворювання. Для запобігання перериванню навчального процесу з дітьми працюють педагоги – математики, філологи. Для цього є спеціально обладнана навчальна кімната. Також із пацієнтами відділення проводяться заняття з ліплення, малювання, аплікації. У відділенні є окрема бібліотека.

Крім того, дитяче відділення обладнане двома сенсорними кімнатами (темною та світлою), які значно підвищують якість діагностики, лікування та реабілітації. Тут дитячий психолог працює з дітьми із розладами аутистичного спектру, затримкою психічного розвитку, з гіперактивністю та поведінковими порушеннями. Сучасними та ефективними методиками лікування є піскотерапія, арт-терапія, а також музикотерапія та аромотерапія.

Фізична активність пацієнтів відбувається у спортивному залі з тренажерами, батутом та шведськими стінками. Влітку діти мають змогу грати на свіжому повітрі в різноманітні спортивні ігри на прогулянковому майданчику. Для заняття з дітьми рослинництвом на території відділення є невелика присадибна ділянка, де вирощується зелень та овочі.

« Налагоджений тісний зв'язок відділення з кафедрою психіатрії, наркології та медичної психології, а також із кафедрою педіатрії Української медичної стоматологічної академії. Викладачі кафедри мають змогу оглядати дітей для уточнення діагнозу, надання рекомендацій» - продовжує Владислава Тещенко. Також вона розповіла, яким чином юних пацієнтів можна привести на обстеження у заклад.

Госпіталізація дітей до 14 років до дитячого психіатричного відділення проводиться за направленням дитячого психіатра за згодою обох батьків (діти до 14 років) та за наявності таких документів: свідоцтво про народження дитини (оригінал та копія); паспорти обох батьків (оригінали та копії); характеристика дитини з місця навчання; довідка про щеплення; довідка про епідемічне оточення; огляди невролога та окуліста; аналіз на коронавірус (методи ІФА або ПЛР).

За матеріалами КП Обласний центр громадського здоров'я Полтавської обласної ради

Читайте також: Поліція Полтавщини повернула родичам пенсіонерку, яка заблукала

Бажаєте отримувати найважливіші новини Полтави у месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram

#лікування #реабілітація #медицина
Оголошення
live comments feed...