• Головна
  • Полтавські хірурги вшанували пам'ять Миколи Скліфосовського
20:22, 6 квітня 2021 р.
Надійне джерело

Полтавські хірурги вшанували пам'ять Миколи Скліфосовського

Полтавські хірурги вшанували пам'ять Миколи Скліфосовського

Полтавські хірурги вшанували свого видатного колегу і патрона До 185-річчя з дня народження Миколи Васильовича Скліфосовського полтавські хірурги вшанували видатного Лікаря і традиційно поклали квіти на його могилі. Хірурги вважають видатного лікаря своїм покровителем.

Полтавські хірурги вшанували пам'ять Миколи Скліфосовського, фото-1

Головний лікар ПОКЛ Григорій Оксак, заступник головного лікаря Олександр Олійник, лікарі-хірурги лікарні, науковці УМСА і члени Асоціації хірургів України на чолі з професором Володимиром Шейком дотримуються багаторічної традиції – щороку вшановують Миколу Скліфосовського у дні пам'яті, а також напередодні Дня медичного працівника. Саме лікарі опікуються і впорядкуванням місця останнього спочинку Миколи Васильовича і його сина.

"Головний в області багатопрофільний заклад третинного рівня – наша лікарня з гордістю носить ім'я Миколи Васильовича Скліфосовського і ми оберігаємо пам'ять про нього, надзвичайно шануємо. У міні-музеї лікарні є його особисті речі, а на вході до лікарняного парку з 1979 року усіх відвідувачів зустрічає його погруддя. Це і вдячність тієї землі, яку він так полюбив, хоча народився поблизу Молдови на хуторі з символічною для сьогодення назвою – Карантин. Та біля Полтави він створив райський куточок, свою "Швейцарію". Це наша традиція і пошанування колеги, чий приклад служіння людям надихає. Епітафія на його могилі відображає філософію самовідданості покликанню: «Светя другим, сгораю сам», яку висловив інший видатний лікар – Ніколас ван Тюльп. Тому щороку збираємось професійною спільнотою, приходять молоді лікарі і ми обговорюємо його постать в професії, мотивацію і подвижництво", – говорить Григорій Оксак.

Полтавські хірурги вшанували пам'ять Миколи Скліфосовського, фото-2

Подібну традицію мають хірурги Вінничини, які шанують Миколу Пирогова – вчителя Миколи Скліфосовського, з яким вони разом працювали як польові хірурги російсько-турецької війни 1877—1878. У подальшому саме Микола Скліфосовський опікувався вшануванням свого вчителя. На честь видатного хірурга названа важлива професійна відзнака для лікарів Полтавщини – з 2010 року визначають лауреатів Премії Полтавської обласної ради імені М. В. Скліфосовського. У номінаціях «Кращий лікар-хірург», «Кращий вузькопрофільний фахівець галузі охорони здоров’я» і «Кращий керівник закладу охорони здоров’я» наші лікарі 7 разів здобували високе звання лауреатів.

Полтавські хірурги вшанували пам'ять Миколи Скліфосовського, фото-3

За матеріалами Полтавської обласної клінічної лікарні

Читайте також:

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#календар #історія #дати
Оголошення
live comments feed...