• Головна
 • Чи отримують полтавські медики «ковідні» доплати?
13:31, 31 березня 2021 р.

Чи отримують полтавські медики «ковідні» доплати?

Чи отримують полтавські медики «ковідні» доплати?

Учора міністр охорони здоров’я Максим Степанов провів брифінг, під час якого підбив підсумки власної діяльності за рік, що минув. Серед іншого, йшлося про доплати медичним працівникам, які працюють з хворими на COVID-19.

« Національна служба здоров’я України направляє кошти в лікувальні заклади повною мірою. Утім, на місцях подекуди виникають конфліктні ситуації та випадки нецільового використання цих коштів. На це МОЗ реагуватиме жорстко» - попередив міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

Після завершення брифінгу соцмережі вибухнули негативними коментарями – медичні працівники з усіх куточків України на сторінці МОЗ писали про затримки і невиплати «ковідних» надбавок та одноразових компенсацій у розмірі 10 тисяч гривень усім медикам, які захворіли на коронавірусну інфекцію.

Чи отримують полтавські медики «ковідні» доплати?, фото-1
Чи отримують полтавські медики «ковідні» доплати?, фото-2
Чи отримують полтавські медики «ковідні» доплати?, фото-3
Чи отримують полтавські медики «ковідні» доплати?, фото-4

Відтак ми вирішили дізнатися, яка ситуація з виплатами у Полтаві. Зокрема, у 3МКЛ та 5 МКЛ, а тепер ще і ЦРБ, де у нас лікують «ковідних» пацієнтів. Спершу звернулися до ВО директора департаменту охорони здоров’я Полтавської міської ради Сергія Котова. «У міських лікарнях надбавки сплачують регулярно і у повному обсязі» - сказав  очільник міської медицини:

«Починаючи з минулого року, і у цьому році всі лікарі і медичні сестри, задіяні у лікуванні хворих на COVID-19, всі отримують додаткові виплати. Маю на увазі ті, які працюють по ковіду – це 3 МКЛ, 5 МКЛ і тепер ще і ЦРБ. Є розрахунки, вони проводяться по кожній окремо взятій людині, в залежності від кількості відпрацьованих днів у місяці і так далі. Ви можете набрати головних лікарів цих закладів і вони вам більш детально розкажуть - ці кошти проходять по пакету НСЗУ, ніякого секрету у цьому немає» - запевнив Сергій Котов.

Чи отримують полтавські медики «ковідні» доплати?, фото-5

Відтак, далі ми розмовляли безпосередньо з керівниками міських лікарень.

3 МІСЬКА КЛІНІЧНА ЛІКАРНЯ

Почала приймати пацієнтів з коронавірусом однією з перших у місті. На піку пандемії, восени минулого року тут знаходилося на лікуванні 168 пацієнтів. Станом 30 березня – 75. Клінічна картина перебігу COVID-19, каже директор КП 3 МКЛ ПМР Анатолій Рудич, змінилася – якщо раніше це були люди від 60 років, то зараз контингент «помолодшав», хвороба стала агресивнішою, люди одужують довше, 65 з них потребують кисневої підтримки. Як і раніше люди мають супутні захворювання – ожиріння, цукровий діабет, серцево – судинні патології.

Загалом у колективі – 280 медичних працівників. Але не всі вони отримують «ковідні» доплати. А тільки ті, хто включений у відповідні «ковідні» групи.

«Кошти ці ми виплачуємо вчасно і у повному обсязі. Подаємо у департамент таблицю з середньою зарплатою кожного працівника і з урахуванням «ковідних». Навіть це не бухгалтерія особисто нараховує, а у відділеннях наприкінці місяця засідають і вирішують по кожному члену колективу і подають нам протокол засідання. Ми його продивляємося, затверджуємо. Можуть бути на людину скарги від пацієнтів, можуть пацієнти не скаржитися, але ми знаємо, що працівники десь порушували правила індивідуального захисту. І все це враховується і відповідно до цього проходять нарахування. Сам наказ МОЗ говорить, що нараховується до 300%. Але це може бути 50% ( стільки ми виплачуємо, наприклад, водіям) тим, хто працює на  автоклаві теж 50%. Комусь 100%. Комусь 150%, а комусь 250%» - пояснює Анатолій Рудич.

Разом з тим, ми поцікавилися, чи отримав хтось із медиків одноразову грошову допомогу у розмірі 10 тисяч гривень. Нагадаємо, з обласного бюджету на ці потреби у нинішньому році виділено 5 мільйонів гривень. У 3 МКЛ поки що ці гроші не виплатили:

« - Таких прецедентів у нас не було. Поки що цих коштів наші працівники не отримували, ведуться службові розслідування, і далеко ж не кожен випадок пов’язують з виробництвом. Офіційно у нас 28 співробітників перенесли COVID-19, з цих 28 співробітників у 9 випадках завершено вже службове розслідування. Двоє наших лікарів померли. Вони на пряму контактували з хворими на коронавірус, але там вже йдеться про значно більші компенсації, але розгляд справ поки що триває» - говорить Анатолій Рудич.

5 МІСЬКА КЛІНІЧНА ЛІКАРНЯ

Теж почала приймати хворих на коронавірус рік тому. Тоді заклад перепрофілювали на інфекційний, але не обійшлося без проблем – у лікарні почали масово звільнятися медичні сестри. Проблему згодом вирішили. Нині «ковідне» відділення майже стовідсотково заповнене хворими, каже директор КП 5 МКЛ ПМР В’ячеслав Томенко. Теж запевняє – надбавки персоналу йдуть вчасно і у повному обсязі. Наголошує – тільки тим, хто дійсно задіяний на лікуванні COVID-19.

« У нас, починаючи з минулого року пішли доплати медичним працівникам. Наша лікарня отримує 300% надбавку за роботу з ковідними хворими. (Взагалі то в наказі сказано, що до 300%, але «ковідне» відділення отримує 300%) Це 20 лікарів і 68 медичних сестер, більше ста людей загалом» - інформує В’ячеслав Томенко.

На коронавірус у 5 МКЛ офіційно захворіли близько двадцяти людей. Документи на отримання одноразової допомоги подали вчасно, нині вони перебувають на розгляді – стверджує В’ячеслав Томенко.

Оскільки все - таки на виплату компенсацій обласний бюджет передбачив чималеньку суму у 5 млн. гривень ми повернемося до питання пізніше і дізнаємося – чи таки отримають медики допомогу. Далі дізнаємося про ситуацію у інфекційній лікарні та ЦРБ, яка почала приймати хворих на коронавірус кілька днів тому. За інформацією з власних джерел, у ЦРБ збільшуватимуть кількість "ковідних" ліжок, але чи збільшуватимуть грошові винагороди?

Бажаєте отримувати найважливіші новини Полтави у месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#медичні працівники #доплати #коронавірус
ТОП новини
У Полтаві на «Хитрому» ринку картоплю, кавуни та зелень продають від 5 гривень, а яблука та груші обійдуться в 10 грн за кіло
«Таких міст в Європі одиниці»: до Дня Полтави ми дізналися, який міський ярмарок переважав Сорочинський та чому місцевих масонів не чіпала навіть імперська влада
У Полтаві пройшов чемпіонат області з бодібілдингу та фітнесу (ФОТО, ВІДЕО)
На Полтавщині 71-річна бабуся за 1500 доларів США замовила вбивство чоловіка: їй може загрожувати довічне ув'язнення
Оголошення
live comments feed...