• Головна
  • У полтавському Авіамістечку занепадає історичний будинок (ФОТО)
14:30, 25 березня
Надійне джерело

У полтавському Авіамістечку занепадає історичний будинок (ФОТО)

У полтавському Авіамістечку занепадає історичний будинок (ФОТО)

Дім, який знаходиться у Полтав іза адресою вул. Петра Юрченка 21/9, існує понад 80 років. Його визнано аварійним ще з 2009 року. Тут живуть переважно пенсіонери. Найбільша проблема – дах. Аби його замінити, потрібні великі кошти, а у мешканців їх не має.

У полтавському Авіамістечку занепадає історичний будинок (ФОТО), фото-1
У полтавському Авіамістечку занепадає історичний будинок (ФОТО), фото-2

З проблемою нодноразово зверталися до керівництва міста.

«Приїжджали комісії, ніхто нічого толком не сказав», - каже Олексій, мешканець будинку. Востаннє людям порадили створювати ОСББ, а потім звернутися до фонду енергоефективності, щоб отримати кредит. Або скористуватися відповідною міською програмою. Але ОСББ так і не утворили.

У полтавському Авіамістечку занепадає історичний будинок (ФОТО), фото-3

«Нам сказали, що це будинок наш і ним займатися ніхто не буде. Вирішуйте самі, а вирішувати ці питання, створивши ОСББ в нашому будинку, ніхто не бажає» - розповідає Інна.

Окрім аварійного даху, у будівлі - безліч інших проблем: на верхніх поверхах грибок, бруд, сміття, неприємний запах.

У полтавському Авіамістечку занепадає історичний будинок (ФОТО), фото-4

«На 4 поверсі раніше проживала літня жінка, - каже Світлана , - в її квартирі облупилися стіни через такий стан дому, протікала стеля та ще на даху багато електропроводів, це дуже небезпечно».

У полтавському Авіамістечку занепадає історичний будинок (ФОТО), фото-5
У полтавському Авіамістечку занепадає історичний будинок (ФОТО), фото-6

Ще в 2019 році міська преса повідомила, що дах у полтавській чотириповерхівці на вулиці Петра Юрченка 21/9 не будуть ремонтувати за гроші із міського бюджету. Наша редакція подала запит до Управління житлово-комунального господарства виконавчого комітету Полтавської міської ради щодо аварійного стану будинку. Отже, питання залишається відкритим, будемо надалі стежити за розвитком подій.

Довідково:

Будинок за адресою вул. Петра Юрченка, 21/9, був зведений в 1934 році у формі літери «С» біля авіабази для військовослужбовців «Полтава». Далі біля нього побудували такий же. Мав вийти комплекс з ще двома будинками, в формі літер «С» і «Р», щоб в кінцевому результаті вийшло «СССР». На заваді стала Друга світова війна. До її початку встигли побудувати лише дві літери «С», першу - відбудували після, а інша не пережила Другої світової війни. Історичні джерела стверджують, що впродовж окупації міста тут проживали пілоти Люфтваффе, а під час операції «Френтік» - американські пілоти, для яких відремонтували будинок.

Автор : Марина Таран

Читайте також: На ремонт колектора по вулиці Миру 36 потрібно 8 млн гривень

#аварійний будинок #ремонт #ОСББ #Полтава
Оголошення
live comments feed...