• Головна
  • «Не треба чекати Pfizer, права вибору вакцини не буде» Віктор Ляшко зробив заяву про вакцинацію
18:30, 15 березня 2021 р.
Надійне джерело

«Не треба чекати Pfizer, права вибору вакцини не буде» Віктор Ляшко зробив заяву про вакцинацію

«Не треба чекати Pfizer, права вибору вакцини не буде» Віктор Ляшко зробив заяву про вакцинацію

З 23 лютого в Україні стартувала кампанія вакцинації проти коронавірусної інфекції. Днями під час традиційного брифінгу міністр охорони здоров’я Максим Степанов зауважив, що темпи вакцинації його не задовольняють. На кінець минулого тижня планували прищеплювати 10 тисяч осіб на день. Втім, в реалі показник втричі менший. Не в останню чергу, це сталося через провальну роз’яснювальну роботу і незадовільну комунікацію.

« Українцям не варто вагатися щодо якості індійської вакцини Covishield і чекати Pfizer» - потрібно щепитися і не хвилюватися, поки є можливість Таку заяву зробив головний санітарний лікар України Віктор Ляшко в інтерв'ю "Новое время".

"Чекати нічого не потрібно, оскільки права вибору немає. Це загальносвітова практика: приходить продукт, і саме управлінці разом з експертами вирішують, як цей продукт використовувати найбільш ефективно", - повідомив Ляшко.

Також він зазначив, що для препарату Pfizer необхідна дуже низька температура для зберігання, і після того, як він виходить за рамки цієї температури, то повинен бути використаний протягом п'яти днів.

"Ми розуміємо, що у нас буде певна кількість вакцини Pfizer, але основне постачання - це вакцини з температурою зберігання від +2 до +8 градусів за Цельсієм (AstraZeneca, Novavax, Sinovac), тому ми вибираємо платформу у вигляді пунктів щеплення, робимо все під таку температуру зберігання, є навчені медичні працівники", - зазначив головний санлікар.

Також Ляшко повідомив, що для літніх, маломобільних людей спеціальні бригади будуть приїжджати для вакцинації навіть додому.

"Прямо додому. Все це знову ж таки залежить від продукту, який буде використовуватися. Зараз ми використовуємо десятидозні флакони. Надалі, якщо, наприклад, вакцина Sinovac приїде, то це буде доза - шприц. Тобто одна доза у шприці відразу вже упакована. Для таких цілей використовувати раціонально, економніше, менше коефіцієнт розливу", - підсумував Ляшко.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#вакцинація #населення #коронавірус
Оголошення
live comments feed...