• Головна
  • Слідами піратів Карибського моря або полтавський дайвінг на Гаїті (ФОТО, ВІДЕО)
18:30, 14 березня
Надійне джерело

Слідами піратів Карибського моря або полтавський дайвінг на Гаїті (ФОТО, ВІДЕО)

Слідами піратів Карибського моря або полтавський дайвінг на Гаїті (ФОТО, ВІДЕО)

Раніше ми вже розповідали вам про найвідоміші символи Гаїті: піратський ром, місцеві сигари та справжню пінью коладу. А ще - про багату місцеву флору та зустріч із горбатими китами. Наостанок приберегли найцікавіше - історію про дайвінг на Гаїті, піратські кораблі та підводні скарби.

Слідами піратів Карибського моря або полтавський дайвінг на Гаїті (ФОТО, ВІДЕО), фото-1

Погодьтеся, Кариби у нас стійко асоціюються із Джеком Горобцем, піратськими кораблями та скринями скарбів, наповненими піастрами. Втім, можливо, це лише вигадки голлівудських режисерів? Насправді – ні. Острів Гаїті після його відкриття Христофором Колумбом став справжньою базою для піратів. Вони зайняли зручні острови Саона, Мона, Кокос і звідти здійснювали напади на морські судна. За архівними даними, навколо острова у різні часи затонули близько п’ятисот кораблів! Частина із них дійсно перевозили золото. Деякі кораблі одразу після нападів ішли на дно, а з ними – і їх скарби, а деякі пірати грабували. А отриману здобич часто ховали на островах. Тому навіть сучасні скарбошукачі мають шанс знайти там щось дійсно цінне. Втім, щастить далеко не всім. Так, місцеві розповідають, що син домініканського диктатора Трухільо витратив величезні кошти та три роки часу, щоб знайти скарб на одному із острів – і нічого не знайшов. Ще розповідають, що кілька років тому підводні археологи із Італії біля місцевої містечка Монте Крісті шукали один із затонулих галеонів.

Навколо Гаїті на дні моря справді чимало уламків як дуже древніх, так і відносно сучасних кораблів.А ще скрізь - корабельні якорі.

Коли пірнаєш у тутешні води із аквалангом, то майже всюди бачиш сліди морських боїв та затонулих суден.

Нам, як і колегам із Італії, не вдалося відшукати галеон, проте ми змогли побувати у підводному музеї на місці загибелі корабля «Нуестра сеньйора де Гваделупе». Там на дні моря досі лежать гармати, якір та інші уламки судна.

Знайти старовинні галеони неможливо ще й тому, що за 300-400 років від їх деревяних корпусів нічого не залишається. А от металеві кораблі зберігаються краще, хоча і їх потроху знищує вода, корозія і час. Ми побували на одному із таких затонулих суден – великому пароплаві «Сент Джордж». Корабель довжиною у 85 метрів лежить на глибині від 35 до 45 метрів.

Зберігають тутешні води і згадки про відомих піратських капітанів. І зараз мова не про Джека Горобця. У 2007-му біля берегу острова Каталіна знайшли уламки судна. Спеціалісти з’ясували, що корабель належав відомому англійському пірату Вільяму Кідду. Зараз одна із гармат корабля стоїть на березі острова Гаїті.

Втім, на Гаїті варто пірнати із аквалангом не лише заради пошуку затонулих кораблів чи міфічних скарбів. Місцевий підводний світ наповнений життям – величезні зграї риб, зубасті барракуди, граціозні скати, різноманітні корали, анемони, горгонарії, каракатиці. І ще чимало усього, що варто обов’язково побачити на власні очі. 

Ми ж залишаємо Гаїті, щоб обов'язково повернутися - і таки знайти міфічний галеон.

#Гаїті #дайвінг #Домінікана #пірати Карибського моря #кораблі #галеони #скарби #пірати
Оголошення
live comments feed...