• Головна
  • Полтавці на Гаїті знайшли хлібне дерево, побували у тропічному лісі та побачили сім’ю китів (ФОТО, ВІДЕО)
17:30, 9 березня
Надійне джерело

Полтавці на Гаїті знайшли хлібне дерево, побували у тропічному лісі та побачили сім’ю китів (ФОТО, ВІДЕО)

Полтавці на Гаїті знайшли хлібне дерево, побували у тропічному лісі та побачили сім’ю китів (ФОТО, ВІДЕО)

Ми вже розповідали вам про те, як полтавці вивчали райський острів Гаїті – із неймовірними краєвидами, піратськими легендами та прадавньою історією.

Полтавці на Гаїті знайшли хлібне дерево, побували у тропічному лісі та побачили сім’ю китів (ФОТО, ВІДЕО), фото-1

Банани-кокоси біля гаїтянської хати

Втім, райським його робить не лише це. Особливої згадки потребує флора Гаїті. Адже на цьому острові можна побачити практично всі відомі нам екзотичні фрукти. Якщо на українських подвірях поряд із будинками ростуть звичні нам яблука, груші чи абрикоси, то на Гаїті біля хаток ростуть банани, кокоси чи ананаси.

Зелені банани висять на пальмах гронами

Кокоси тут просто скрізь

Ананаси тут - і їжа, і головна складова під час приготування легендарної пінья колади.

А ще на Гаїті є такі фрукти та овочі, які нам складно було б розпізнати без підказки місцевих.

Так, приміром, виглядає папайя.

Такий вигляд має какао.

А це - часто згадуване у літературі "хлібне дерево". Його плоди збирають і потім запікають як картоплю.

Прогулянка тропічним лісом

Природа Гаїті загалом досить цікава. Щойно ви стояли на березі Атлантичного океану, на вкритому білим піском пляжі, але варто вам зробити буквально кілька кроків углиб острову, і ви опиняєтесь у справжньому тропічному лісі. При цьому, одразу починаються непролазні хащі, крізь які складно пробратися без гострого мачете. Навколо – високі зелені пальми, міцно переплетені між собою ліани, вгорі співають тропічні птахи.

Просуваючись вглиб тропічного лісу, можна не боятися нападу хижаків – їх тут просто немає. Проте, бути обережним не завадить. Адже навколо чимало менших, але не надто приємних «друзів» - павуків, сколопендр та москітів.

Зустріч із родиною китів

Втім, їхати на Гаїті для того, щоб побачити москітів, звичайно ж, не варто. А от зарадити того, щоб побачити поруч справжніх китів – цілком. Якраз у лютому-березні до берегів Гаїті припливають на свої шлюбні ігри великі горбаті кити. У місцевих можна замовити спеціальну екскурсію, щоб випливти у океан та побачити китів зблизька.

Ми б, звичайно, хотіли, як у фільмах, пірнути поруч із китами і наблизитись до них на відстань витягнутої руки. Проте, навіть на Гаїті існують правила і заборони. У тому числі – щодо захисту китів. Тому пірнути до китів із аквалангами нам не дозволили. Довелося знімати їх здалеку, перебуваючи на човні. Тут також потрібно додати, що кити не завжди, як у фільмах «NationalGeographic», вистрибують із води і позують для фото. У них свої правила поведінки. У день нашої екскурсії пара дорослих китів просто гралися у воді із «маленьким» дитинчам. І за їх пересуванням ми могли стежити лише за плавниками, які періодично показувались із води. Темні плавники належать батькам, білі – їхньому малюкові.

Це те, що нам вдалося побачити насправді. А ось яку картинку ми б хотіли бачити в ідеалі.

Пірнути із китами нам не дозволили, однак ми змогли пірнути із аквалангами до затонулих у берегів Гаїті кораблів. І про це ми розповімо у нашій наступній публікації.

Аби не пропустити продовження, підписуйтеся на наш Telegram

#Полтава #Гаїті #тропіки #кити #фрукти #банани #кокоси #мандри
Оголошення
live comments feed...