• Головна
  • Протиаварійні роботи у Кадетському корпусі знову зупинили - потрібні гроші
16:30, 8 лютого 2021 р.
Надійне джерело

Протиаварійні роботи у Кадетському корпусі знову зупинили - потрібні гроші

Протиаварійні роботи у Кадетському корпусі знову зупинили - потрібні гроші

Верховна рада не заклала у бюджеті коштів на розвиток для Державної судової адміністрації. Відповідно жодне з її теруправлінь не може оплатити будівельні роботи.

Як наслідок, протиаварійні роботи у Полтавському Петровському кадетському корпусі теж тимчасово зупинено повідомили у прес-службі ВО "Свобода".

"Коли держбюджет на 2021 рік тільки формували, то певна сума коштів була передбачена і для ДСА,  і конкретно для Полтавського територіального управління, але не в повному обсязі. Це переважно зарплати, енергоносії та інше. Але не заклали кошти на капітальні видатки. А отже будівельні роботи ДСА по містах довелося тимчасово зупинити", - повідомив Юліан Матвійчук, депутат Полтавської міської ради від ВО "Свобода" та ініціатор передачі Кадетського у державну власність.

Як зауважив Юліан,  не все так погано, як здається на перший погляд. У бюджеті у прикінцевих положеннях передбачено, що на кінець першого кварталу є перевиконання бюджету і прописано, що у першу чергу буде виділено дофінансування ДСА.

Аби довести до кінця перший етап реставраційних робіт, а саме законсервувати будівлю, необхідно 35 млн 434 тис. 336 грн.. Ця сума передбачає повне перекриття даху, закриття вікон, купол, і водовідведення.

Юліан Матвійчук підготував від себе, як від депутата міської ради, звернення до нардепів від Полтавщини з проханням вплинути на формування змін до бюджету 2021 року наприкінці I кварталу.

У зверненні до Народних депутатів України Марини Бардіної, Дмитра Нальотова, Андрія Бобляха, Анастасії Ляшенко, Артура Герасимова, Олега Кулініча, Олександра Трухіна, Олексія Мовчана, Максима Березіна, Костянтина Касая, Юрія Шаповалова йдеться:

                "Рішенням сесії Полтавської міської ради  будівля Полтавського Петровського кадетського корпусу (пам’ятка архітектури національного значення, охоронний № 577/5) за адресою: м. Полтава, вул. Соборності 42, передана із комунальної у державну власність  (Державній судовій адміністрації України).

Рішення Полтавської міської ради зумовлене тим, що будівля Кадетського корпусу протягом багатьох років руйнується, оскільки у місцевому бюджеті не вистачає коштів на ремонт та відновлення будівлі. З метою порятунку вказаної пам’ятки архітектури національного значення і була передана будівля із земельною ділянкою у власність держави.

Протягом 2020 року проводилися протиаварійні роботи, замовником яких було територіальне управління Державної судової адміністрації України в Полтавській області.

Однак у поточному році у зв’язку з відсутністю фінансування з державного бюджету проведення протиаварійних робіт припинено. Верховна рада не заклала для Державної судової адміністрації коштів на розвиток, тому територіальне управління ДСА України в Полтавській області  не може оплатити будівельні роботи.

Отже, будівля Кадетського корпусу буде руйнуватися й надалі. Держава остаточно знищить будівлю, яку представники територіальної громади передали у державну власність з метою її порятунку.

                Враховуючи викладене, відповідно до чинного законодавства та Закону України "Про статус депутатів місцевих рад" прошу внести зміни до Закону України "Про Державний бюджет України на 2021 рік" щодо виділення коштів для протиаварійних робіт у Кадетському корпусі".

Читайте також:На Полтавщині встановили годинник на башті будівлі, де реєструють шлюби

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#полтава #кадетський #депутат #свобода #матвійчук
Оголошення
live comments feed...