• Головна
  • Верховна Рада ухвалила законопроект про ветеринарну медицину - що чекає на господарів тварин
19:30, 4 лютого 2021 р.
Надійне джерело

Верховна Рада ухвалила законопроект про ветеринарну медицину - що чекає на господарів тварин

Верховна Рада ухвалила законопроект про ветеринарну медицину - що чекає на господарів тварин
Депутати Верховної Ради ухвалили закон "Про ветеринарну медицину та благополуччя тварин". 

Документ підтримали 305 народних депутатів, повідомили в  Укрінформ.

«Проєкт Закону України (№3318)«Про ветеринарну медицину та благополуччя тварин» розроблено з метою системного та комплексного регулювання суспільних відносин щодо захисту здоров’я та забезпечення благополуччя тварин, ветеринарної практики, виробництва, обігу та застосування ветеринарних препаратів з урахуванням міжнародних зобов’язань України, зокрема в рамках Угоди про асоціацію з ЄС», – йдеться у пояснювальній записці.

Положення закону врегульовують захист здоров’я та забезпечення благополуччя тварин; здійснення карантинних заходів; ветеринарної практики; виробництва, обігу і застосування ветеринарних препаратів; організації державного управління, освіти та науки у сфері ветеринарної медицини.

Ініціатори закону очікують, що його прийняття стане кроком до створення комплексної та зручної у користуванні законодавчої основи для здійснення ветеринарно-санітарних заходів з урахуванням міжнародних зобов’язань України, зокрема передбачених Угодою про асоціацію України з Європейським Союзом. У документі враховано вимоги 10-ти актів законодавства ЄС та створено законодавче підґрунтя для подальшої імплементації ще кількох десятків актів законодавства ЄС.

У законі:

  • прописали вимоги щодо забезпечення простежуваності живих тварин, які переміщуються з однієї тваринницької потужності на іншу;
  • передбачили нові правила виробництва, обігу та застосування ветеринарних лікарських засобів, аналогічні до тих, що закріплені в Регламенті ЄС 2019/6 про ветеринарні лікарські засоби. Ліцензуванню підлягатиме не тільки виробництво, а й імпорт, оптова та роздрібна реалізація ветеринарних лікарських засобів.
  • закріпили основні вимоги до виробництва, обігу та використання лікувальних кормів та проміжних продуктів їх виробництва.

Аби подолати проблему антибіотикорезистентності, передбачили низку обмежень на застосування протимікробних ветеринарних лікарських засобів. Антибіотики та інші рецептурні ветеринарні лікарські засоби зможуть застосовувати лише  ліцензовані ветеринарні лікарі.

Також зменшать кількість ветеринарних документів для тваринництва, які можна буде видавати як у паперовій, так і в електронній формі.

Виявлення захворювань тварин зможуть проводити акредитовані лабораторії державної та інших форм власності.

Порушники закону нестимуть адміністративну відповідальність. Так, наприклад,  застосування з порушеннями протимікробних ветеринарних лікарських засобів , що потенційно може призводити до вироблення антибіотикорезистентності як у тварин, так і у людей, максимальний розмір штрафу може сягати 6800 грн. 

Читайте також: «Щорічно на Полтавщині виявляють до п’яти тисяч випадків раку» - головний лікар Полтавського онкодиспансеру Орест Вовк

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ветеринар #тварина #медицина #полтава #закон
Оголошення
live comments feed...