• Головна
  • Міська влада відмовилася фінансувати програму підтримки дітей – інвалідів, яку здійснює благодійний фонд «Хелп груп»
17:44, 27 січня 2021 р.
Надійне джерело

Міська влада відмовилася фінансувати програму підтримки дітей – інвалідів, яку здійснює благодійний фонд «Хелп груп»

Міська влада відмовилася фінансувати програму підтримки дітей – інвалідів, яку здійснює благодійний фонд «Хелп груп»

Сьогоднішнє обговорення бюджету міста на наступний рік не обійшлося без скандалів. Зокрема, стало відомо, що програму підтримки дітей з обмеженими можливостями яку реалізує благодійний фонд «Хелп груп" одним розчерком пера викреслили з програми «Турбота». Про це депутатам розповів голова фонду Давид Джалагонія.

« Хелп груп» діє на Полтавщині з 2013 року. Фонд надає допомогутяжкохворим дітям, дитячим будинкам, медичним закладам, сім’ям в яких виховуються діти з інвалідністю. Впродовж 2020 року працівники фонду активно долучилися до боротьби з коронавірусом. Зокрема, направили на закупівлю обладнання та засобів індивідуального захисту для лікарень та працівників міста і області більш ніж 4,5 млн грн.

Крім того, з 2014 року фонд брав участь в організації багатьох  міських заходів , - були проведені благодійні студентські бали, фести «Полтава вишивана», брейринги, квести і багато іншого. Торік «Хелп груп» вирішив відкрити ще один напрям діяльності за участі міської ради – розповів Давид Джалагонія:

« Наприкінці 2019 року ми дізналися про ще один напрямок співпраці з органами місцевого самоврядування, а саме фінансування програм ГО, фондів, які направлені на вирішення соціальних проблем мешканців нашого міста. І вже тоді прийняли рішення співпрацювати з владою, подали проект, направлений на допомогу сім’ям, у яких виховуються діти з інвалідністю. Дякуючи підтримці депутатів отримали фінансування. Всі звіти подавали вчасно, з кожного заходу маємо реєстрації учасників, відеозаписи заходів і роздаткові матеріали для тих, хто приймав участь у заходах. За минулий рік надали допомогу більш ніж 300 сім’ям

В 2020 році а саме на початку грудня подали проект до профільного департаменту по напрямках допомоги сім’ям, де виховуються діти з інвалідністю,  це соціально - важливий напрямок. Такого в Полтаві немає. Успішний кейс. Але вчора випадково я дізнався що нашу програму просто викреслили і не внесли до бюджету! ГОшки та різні спілки ветеранів ви підтримуєте, а батьків дітей з інвалідністю - ні? Так що, вони не потрібні владі?!» - емоційно звернувся до депутатів Давид Джалагонія. Адже в той же самий час за незрозумілим принципом вибірковості, інші організації фінансуватимуть. Давид Джалагонія далі:

« Чим тоді відрізняються ГО «Зернятко», «Рівновага» від «Хелпгруп»? Чому їх фінансують, а нас ні? Вони також опікуються дітьми з інвалідністю. Ба більше, деякі ГО в цьому році фінансуються вперше, тому що тільки-но перетнули 2 річну межу існування й згідно постанови КМУ можуть фінансуватися з бюджету ОМС. А ми вже працюємо з минулого року з міською владою. Але нам сказали, що ми нові і нас не знають. То це що, подвійні стандарти, дискримінаційний та вибірковий підхід чи примхи сьогоднішніх окремих очільників? Хочу - не хочу, знаю - не знаю.... За яким принципом тоді обираються ГО, Фонди чи спілки для надання фінпідтримки? Мені здається, що Закон України та нормативно-правові документи Кабміну для всіх однакові? Чи мені здається?

Нам сказали, що наші послуги пересічні з послугами ЦКР, так хочу зазначити, що в центрі працюють лише з дітьми, а ми ще й з батьками з сім’ями в цілому! Невже з 3,5 мільярдного бюджету влада не знайде 300 тис. для психологічної підтримки батьків, родин дітей з інвалідністю?!

Балансувати увесь бюджет не треба, можна збалансувати в середині програми Турбота. Там багато мільйонних статей з виплатами або компенсаціями на цілий рік, який вони зможуть доповнити у другому півріччі. (Виплата мат. допомоги за зверненням громадян, компенсація по пільговому перевезенню та ін.)

І в решті-решт, в усьому світі всі державні соціально-економічні стратегії прописані таким чином, що людина та її добробут перш за все! Тож, ми не є виключенням, і першим реченням Вступу проекту нашої державної стратегії регіонального розвитку 2027 є стаття 3 Конституції України: «Людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю». Саме тому будь-яка державна політика в Україні має спрямовуватися на людину, на задоволення її інтересів, створення умов для її повноцінного розвитку, безпечного та комфортного середовища для проживання.  В мене питання: Чи є ці родини, які потребують нашої допомоги, виключенням?» - завершив виступ Давид Джалагонія

Найбільше обурило Давида Джалагонію та його однодумців те, що проект просто мовчки викреслили з бюджету:

« При цьому нічого не сказали організації, яка подавала його, а на зустрічі виявляється, що причиною стало те, що ми невідомі окремим очільникам. Ми - це громада, я звертаюсь від всіх батьків дітей, які мають інвалідність до Вас, шановні депутати з проханням підтримати нас. Якщо і надалі все ж таки питання не вирішиться змушений буду винести всю інформацію в громадську площину» - підсумував Давид Джалагонія.

То ж чи внесуть програму «Хел груп» до бюджету – поки що під питанням. Але це дуже показова ситуація, своєрідний маркер щодо ставлення новообраної влади до благодійників. Про розвиток ситуації ми надалі інформуватимемо. Про все дізнаємося вже найближчій сесії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Хелп руп #благодійність #допомога
Оголошення
live comments feed...