• Головна
  • Що відбувається із владою у Полтаві: прості відповіді на складні питання
09:00, 21 грудня 2020 р.
Надійне джерело

Що відбувається із владою у Полтаві: прості відповіді на складні питання

Що відбувається із владою у Полтаві: прості відповіді на складні питання

Нагадаємо вам, що вибори депутатів до Полтавської ОТГ (тепер наша міська рада офіційно зветься так і керує не лише Полтавою, але й десятьма прилеглими сільськими радами. Ось тут є їх повний список. – Авт.)  відбулися ще 25 жовтня. Виборці обрали 42 депутатів, які у наступні п’ять років представлятимуть у раді їх інтереси. Проте жоден із цих депутатів іще не набув офіційних повноважень. Тому що зробити це вони можуть на сесії Полтавської ОТГ. А сесію цю, як ми бачимо, вже майже два місяці не призначають.

Чому це відбувається? Сесію може призначити лише Полтавська міська ТВК, яка, власне, відповідає за вибори. Вона має оголосити їх результат і потім визначити дату. Проте цього не відбувається. Офіційні результати виборів не дозволяє оголосити одна причина – політична війна між двома таборами полтавського осередку «Слуги народу». І ведеться ця війна за право мати/або не мати у майбутньому скликанні ради «свого» депутати. Одна частина табору, яка контролюється кандидатом у міські голови і учасником другого туру виборів Сергієм Іващенком, підтримує кандидата Вячеслава Тютюнника.

В'ячеслав Тютюнник перед черговим засіданням міської ТВК. Фото автора.

За їх підрахунками саме він за результатами виборів стає девятим депутатом від «Слуги народу» у новоутвореній Полтавській ОТГ. Інший табір, який очолює народний депутат України Дмитро Нальотов, підтримує свого кандидата, точніше – кандидатку – Марину Пілатову. За співпадінням, Марина Пілатова працює помічником-консультантом народного депутата Дмитра Нальотова. Звісно ж, у цьому таборі оголошують переможцем свою кандидатку, а опонентів звинувачують у фальсифікаціях.

Марина Пілатов. Фото з її сторінки у соціальній мережі Facebook

У цій війні чого тільки не було: загублені мішки та невраховані бюлетені – були, судові позови та апеляції з обох сторін – були, спортсмени-тітушки на засіданні ТВК – були, раптове знеструмлення будівлі під час засідання комісії – було. Війна триває із перемінним успіхом. Одне рішення суду нібито робить переможцем Тютюнника, але минає день-два, ситуація кардинально змінюється – і депутаткою вже нібито має стати Пілатова. Потім все знову перевертається із ніг на голову чи навпаки. Звісно, кожна зі сторін запевняє, що правда на її стороні. І кожен табір запевняє, що не затягує час, а відстоює справедливість.

Остання, на сьогодні, сесія спектаклю під назвою «Вибори у Полтаві» відбулася у п’ятницю, 18 грудня. У міській раді вкотре мала зібратися ТВК, щоб, цілком можливо, оголосити вже нарешті результати виборів. У коридорах ради вкотре зібралися кілька десятків представних рідних політичних сил. Автор бачив майбутніх депутатів від "Слуги народу", "За майбутнє", "Опозиційної платформи за життя", "Свободи", "Рідного міста" та їх прихильників.

Проте і цього разу всі збиралися даремно. Члени комісії згаяли дві години часу, не прийняли навіть порядку денного – і засідання так і не відбулося. Продовжити вирішили сьогодні. Із попереднього досвіду ми прогнозуємо, що і сьогоднішньому засіданню щось завадить.

Чим погана нинішня ситуація? Перша причина суто життєва та фінансова. Із цими затягуваннями Полтавська ОТГ ризикує просто не прийняти бюджет до Нового року. Для самого міста, можливо, це буде і не так критично. За практикою, у цьому випадку до прийняття бюджету місто місяць житиме на 1/12 своїх минулорічних фінансових потреб. А от сільським радам, які увійшли до складу ОТГ, прийдеться непросто. У них бюджету не буде взагалі. Тому що їх колишні органи влади – сільські ради – вже втратили свої повноваження, а нова – Полтавська ОТГ – ще не почала свою роботу. Друга причина – суто політична. Справа у тому, що представники політичної партії «Слуга народу» у свій час декларували у своїй програмі зміни. Ми, чесно кажучи, гадали, що на увазі мали якісні зміни, у тому числі, у діях представників цієї сили під час політичного процесу. Проте за оцією війною всередині табору «Слуг» не видно турботи про виборців чи про інтереси міста. А от відстоювання власних політичних амбіцій – простежується напрочуд чітко. Між тим, «Слуга народу» - друга за кількістю депутатів фракція у майбутній Полтавській ОТГ. І, цілком можливо, навколо неї може бути збудована більшість у раді. Але яких політичних правил дотримуватимуться майбутні депутати у раді, якщо іще не потрапивши до неї, вони розв’язали війну між собою? Це вже, скоріше, риторичне питання, на яке ми дізнаємося відповідь лише після початку роботи цих депутатів.

Наостанок іще пояснюємо ситуацію із міським головою. Вибори голови Полтавської ОТГ виграв Олександр Мамай. І міська ТВК навіть офіційно це підтвердила. Але, знову ж таки, маленький нюанс. У свої повноваження голова повинен вступити на першій сесії нової ради. А її не призначають – читайте вище.

Саме тому на роботу досі продовжує ходити, вітати полтавців із Днем Святого Миколая та здійснювати інші свої посадові обов’язки секретар міської ради Олександр Шамота. Нагадаємо, що секретар ради виконує обов’язки міського голови на час його відсутності.

Сподіваємося, це був нескладний і зрозумілий огляд політичної ситуації у місті станом на ранок 21 грудня. Ми будемо далі стежити за розвитком подій і обов'язково повідомляти вам про важливі зміни.

Нагадаємо, що депутати Полтавської обласної ради вже провели сесію 27-го листопада та встигли навіть обрати голову, яким знову став Олександр Біленький.

Бажаєте отримувати найважливіші новини Полтави у месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Полтава #політика #вибори #місто #результати #сесія #Мамай Олександр #Шамота Олександр
Оголошення
live comments feed...