• Головна
  • У Полтаві чотири партії – «Слуга народу», «Свобода», «Рідне місто» та «Партія простих людей» - об’єдналися «проти бандитизму»
09:00, 17 грудня 2020 р.
Надійне джерело

У Полтаві чотири партії – «Слуга народу», «Свобода», «Рідне місто» та «Партія простих людей» - об’єдналися «проти бандитизму»

У Полтаві чотири партії – «Слуга народу», «Свобода», «Рідне місто» та «Партія простих людей» - об’єдналися «проти бандитизму»

16-го грудня у приміщенні Полтавської міської ради збираються представники чотирьох політичних партій, які заявляють про об’єднання із подальшим створенням коаліції. Політичні сили представляють: Сергій Іващенко та Вадим Ямщиков від «Слуги народу», Олексій Чепурко від «Рідного міста», Юліан Матвійчук від «Свободи» та Сергій Каплін від «Партії простих людей».

Колишній нардеп Сергій Каплін пояснює, що поштовхом до обєднання стала скандальна сесія Подільської районної ради Полтави. Засідання проводили під силовим тиском, так званих, титушок. А у результаті голосування головою Подільської районної ради обрали представника «ОПЗЖ» Сергія Білоконя. При цьому за нього проголосували депутати від «За майбутнє» - 6, «ОПЗЖ» - 4, «Батьківщини» - 2, «Слуги народу» - 3, "Партії простих людей" - 3 та «Європейської солідарності» - 1. При цьому присутні на сесії зазначають, що депутата від ЄС силою привезли на засідання.

Також раніше Сергій Каплін у відео зверненні на своїй сторінці у Facebookповідомив про викрадення двох депутатів районної ради від «Партії простих людей».

Після результативного голосування у Подільській районній раді представники вищезгаданих політичних сил заявили про об'єднання. Також у дописі на Facebook Сергій Каплін запевнив, що до майбутньої коаліції приєднується і Андрій Карпов від "Європейської солідарності".

Що ж, спробуємо порахувати, чи вдасться новому об'єднанню зібрати більшість у міській раді. "Рідне місто" (6 депутатів)+"Європейська солідарність" (6 депутатів)+"Партія простих людей" (4 депутати)+"Свобода" (3 депутати)+"Слуга народу" (? депутатів). Ми не можемо вказати точну кількість депутатів від "Слуги народу", які можуть долучитися до об'єднання. Тому що цілком очевидно, що Сергій Іващенко не контролює усю фракцію із 9 депутатів. Мало того, дві частини фракції "СН" перебувають у відкритому конфлікті, який вже понад місяць не дозволяє офіційно оголосити у Полтаві результати виборів депутатів. Теоретично, якщо до умовного об'днання долучаться хоча б 3 депутати від "Слуги народу" (зрештою, двоє із них - сам Сергій Іващенко та Вадим Ямщиков - були присутніми), то вже можна буде сформувати більшість із 22 депутатів. Але цього недостатньо для висловлення недовіри міському голові Олександру Мамаю - про це вже зараз говорять його політичні опоненти. Нагадаємо, раніше у Полтаві рада вже усувала Олександра Мамая із посади голосуванням 2/3 депутатів. Зараз повторення цього сценарію цілком можливе, проте лише за умови, що у майбутню коаліцію увійдуть усі депутати із вище згаданих п'яти фракцій міської ради.

Нагадаємо, ми іще до виборів прогнозували подібний сценарій розвитку подій у міській раді Полтави. Поки що найбільш вірогідним видається "Перший сумний варіант".  

Бажаєте отримувати найважливіші новини Полтави у месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram

#Полтава #об'єднання #депутати #коаліція #фракції #заява #Свобода #Слуга народу #Рідне місто #Партія простих людей #Каплін Сергій
Оголошення
live comments feed...