• Головна
  • Вибори у Полтаві не закінчилися: суд зобов’язав ТВК перерахувати бюлетені, які можуть змінити ситуацію у "Слуг народу"
19:00, 3 грудня 2020 р.
Надійне джерело

Вибори у Полтаві не закінчилися: суд зобов’язав ТВК перерахувати бюлетені, які можуть змінити ситуацію у "Слуг народу"

Вибори у Полтаві не закінчилися: суд зобов’язав ТВК перерахувати бюлетені, які можуть змінити ситуацію у "Слуг народу"

3-го грудня у Харкові відбулося засідання другого апеляційного адміністративного суду. Колегія суддів розглядала апеляційні скарги Полтавської міської ТВК та Шевченківської районної ТВК.

Вони оскаржували рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 29-го листопада, яким членів районної комісії зобов’язували перерахувати бюлетені із дільниці № 531236. Сьогодні відбувся розгляд і про прийняте рішення нас повідомив Олександр Скрипай, представник партії "Слуга народу" у Шевченківській ТВК.

Втім спершу нагадаємо вам передісторію. При перерахунку голосів на Шевченківській районній ТВК міста Полтава члени комісії виявили, що 181 бюлетень не містить зазначеного номеру дільниці. Через це комісія прийняла рішення вважати ці бюлетені такими, що не підлягають врахуванню.

Один із кандидатів у депутати, Віталій Сьомік, подав позов до суду із вимогою таки врахувати відхилені комісією голоси. Суд задовольнив вимоги позивача про що прийняв відповідне рішення 29-го листопада. От його і оскаржували представники Полтавської міської та Шевченківської районної ТВК.

У другому апеляційному суді вивчили це рішення та аргументи представників комісій. І погодилися із аргументами колег із окружного адміністративного суду. А саме – вказали на те, що на неврахованих бюлетенях стояли печатки дільничної виборчої комісії, на яких міститься інформація про номер дільниці.

«Оскільки на виборчому бюлетені стоїть печатка дільничної виборчої комісії, то такий виборчий бюлетень не може бути не врахований», - йдеться у рішенні.

Також колегія суддів при розгляді апеляційної скарги вказала на те, що з урахування 181 неврахованого бюлетеня може вплинути на результат кандидатів у депутати від партії «Слуга народу»

"При цьому, колегія суддів вважає за необхідне зауважити, що результат голосування на дільниці № 531236, з урахуванням 181 неврахованого виборчого бюлетеня, може вплинути на його загальний результат серед кандидатів в депутати, висунутих Полтавською обласною організацією політичної партії "СЛУГА НАРОДУ", - йдеться у рішенні.

Вибори у Полтаві не закінчилися: суд зобов’язав ТВК перерахувати бюлетені, які можуть змінити ситуацію у "Слуг народу", фото-1

-Суд не задовільнив скаргу ТВК та підтвердив зобов'язання адекватно перерахувати бюлетені. Ми сподіваємося що так і зроблять, тим самим перестануть перетворювати Полтаву на столицю виборчого беззаконня. Хоча з іншої сторони надходить інформація про можливі плани викрасти мішок, або "загубити" його при транспортуванні та знову маніпуляції при перерахунку, - повідомив нам Олександр Скрипай.

Тепер Шевченківська районна ТВК має зібратися, провести повторний перерахунок бюлетенів, зважаючи на рішення суду. І потім передати дані до Полтавської міської ТВК. Міська ТВК, у свою чергу, тепер повинна заново прийняти рішення щодо виборів 42 депутатів Полтавської ОТГ. Можливо, перерахунок вплине на підсумкове розташування кандидатів від згаданої у рішенні партії "Слуга народу". До прийняття цього повторного рішення у міській раді не зможуть скликати сесію, а відповідно - і прийняти бюджет на наступний рік.

Про розвиток подій ми обов'язково напишемо.

Нагадаємо, раніше Полтавська міська ТВК вночі із 27 на 28 листопада визнала обраним головою Полтавської ОТГ Олександра Мамая.

Бажаєте отримувати найважливіші новини Полтави у месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Полтава #перерахунок голосів #суд #рішення #ТВК
Оголошення
live comments feed...