• Головна
  • Чому Мамая досі не визнали міським головою і що відбувається із підрахунком голосів у Полтаві?
12:30, 26 листопада 2020 р.
Надійне джерело

Чому Мамая досі не визнали міським головою і що відбувається із підрахунком голосів у Полтаві?

Чому Мамая досі не визнали міським головою і що відбувається із підрахунком голосів у Полтаві?

22-го листопада у Полтавській ОТГ відбувся другий тур виборів голови. За результатом паралельного підрахунку штабів переміг колишній міський голова, представник партії «За майбутнє» Олександр Мамай, який набрав 52,81% (31 564 голосів). Його конкурент – кандидат від «Слуги народу» Сергій Іващенко отримав 47,19% (28 207 голосів).

Втім, це були лише неофіційні дані паралельного підрахунку. Голоси виборців мали іще порахувати у трьох районних ТВК Полтави та у ДВК в межах ОТГ і передати підсумкові протоколи до міської ТВК. А там вже мали оголосити офіційні результати виборів.

І все нібито йшло нормально. Сільські ДВК та дві районні ТВК – Шевченківська та Київська – вже до 24 листопада передали дані у міську ТВК. Лишалося отримати протоколи із Подільської ТВК Полтави і оголосити офіційні результати.

Проте тут і виникли проблеми. У Подільській ТВК із підрахунком голосів виникли проблеми. Спочатку члени комісії кілька разів завертали деякі ДВК не перерахунок голосів. Потім голови та члени комісії просто почали затягувати її роботу. Представники партії «За майбутнє» звинуватили у затягуванні оприлюднення результатів виборів своїх опонентів зі «Слуги народу», оскільки саме ця політична сила має у Подільській ТВК свого голову та більшість складу комісії. У ТВК почали відбуватися дивні та нелогічні речі. То не могли знайти, компютерника, який вводив дані голосування, то голова ТВК зачиняла його у кабінеті.

Такі поневіряння тривали до 25-го листопада. Цього дня Подільська ТВК до 00:00 мала здати протоколи до міської ТВК, щоб вкластися у визначені законом терміни. І спершу навіть здалося, що ця місія буде виконана. Принаймні, майбутній депутат від партії «За майбутнє» Денис Поліщук на своїй сторінці у Facebookповідомив, що представники політсили отримали протоколи та везуть їх до міської ТВК.

О 18:00 25-го листопада мало відбутися засідання міської ТВК, яка б прийняла протоколи від Подільської ТВК. Проте зробити це із першої спроби не вдалося. І з другої – теж. Спершу протоколи завернули до Подільської ТВК, тому що вони не були належним чином прошитими. Потім їх завернули іще раз – через нові виявлені порушення. І – ще раз. Так тривало до півночі. І, зрештою, у встановлений законом термін Подільська ТВК так і не передала до міської відповідно оформлені протоколи.

Одна із членів Подільської ТВК із цього приводу наступного дня написала заяву до поліції.

Користувач Микола Пасічний на своїй сторінці у Facebookвиклав відео того, як вночі відбувалося засідання Подільської ТВК.

При цьому нинішній (і майбутній) депутат міської ради від партії «Рідне місто» Едуард Волков на своїй сторінці у Facebookвиклав допис, у якому звинуватив представників партії «За майбутнє» у організації бійки у Подільській ТВК та нападі на голову комісії. У дописі депутат позначив Президента України Володимира Зеленського, голову МВС Арсена Авакова, генпрокурора Ірину Венедіктову та інших відомих українських політиків.

Що буде далі?

Тепер міська ТВК за законом має перебрати на себе обов’язки Подільської ТВК. І сама визначити результати голосування. До кінця доби 27 листопада міська ТВК має перерахувати всі протоколи та оголосити результати виборів. Якщо цього не відбудеться, то, теоретично, ЦВК може розпустити Полтавську міську ТВК та визнати вибори у Полтаві такими, що не відбулися.

Ми прогнозуємо, що до цього справа таки не дійде і міська ТВК таки оприлюднить офіційні результати виборів. Проте перша сесія Полтавської ОТГ відкладається на невизначений період. І цілком можливо, місто увійде у Новий рік без прийнятого бюджету у підвішеному стані. Зрештою, як би не розвивалися події - ми про це напишемо.

Бажаєте отримувати найважливіші новини Полтави у месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram

#Полтава #вибори #голосування #результати #Мамай Олександр #За майбутнє #Слуга народу
Оголошення
live comments feed...