• Головна
  • У Полтаві – скандал на Подільській ТВК: з'їхались "Слуги народу", "За майбутнє", "Рідне місто" та поліція
17:00, 24 листопада 2020 р.
Надійне джерело

У Полтаві – скандал на Подільській ТВК: з'їхались "Слуги народу", "За майбутнє", "Рідне місто" та поліція

У Полтаві – скандал на Подільській ТВК: з'їхались "Слуги народу", "За майбутнє", "Рідне місто" та поліція

24 листопада близько 15:00 до будівлі Подільської районної ради, у якій розташовується ТВК, приїхали представники кількох політичних партій – «За майбутнє», «Слуга народу», «Рідне місто», також – працівники поліції, зокрема керівник Полтавського відділу поліції Сергій Бейгул.

У холі ТВК ми зустріли кандидатів від партії «За майбутнє», які незабаром мають стати депутатами Полтавської ОТГ – Євгена Диканя, Маріанну Соліман, Ігоря Еренбурга, Дениса Поліщука та інших. На другому поверсі будівлі, неподалік від входу до приміщення ТВК знаходилися Вадим Ямщиков (депутат міської ради від ВО «Свобода», обраний 25 жовтня від «Слуга народу» - Авт.), Едуард Волков, Тарас Бойко, Володимир Соколовський (діючі та майбутні депутати від партії «Рідне місто»).

Біля входу до приміщення ТВК ми зустріли кількох правоохоронців та керівника Полтавського відділу поліції Сергія Бейгула. Він наказав підлеглим прийняти заяви від присутніх та розблокувати роботу комісії.

Сергій Бейгул (крайній справа) та члени ТВК

Ми спробували розібратися у конфліктній ситуації. І ось що вдалося зрозуміти. Зранку Подільська ТВК, яку очолює представниця «Слуг народу», мала розпочати роботу об 11:00. Проте одразу після початку роботи голова комісії терміново поїхала до архіву. Як стверджують представники партії «За майбутнє», насправді голова ТВК їздила до штабу «Слуг народу», де отримувала вказівки із затягування підписання протоколу із результатами виборів.

-Ми зв’язалися зі штабом «Слуг народу» і попрохали, щоб голова ТВК приїхала і почала роботу. Вона дійсно приїхала. Але сказала, що працювати не може, тому що немає компютерника. Ми попрохали привезти компютерника. Він приїхав. Голова його схопила і просто зачинила у кабінеті, - пояснив майбутній депутат від партії «За майбутнє» Євген Дикань.

Коли ми прибули на ТВК, якраз точилася суперечка між Євгеном Диканем та майбутнім депутатом міської ради від «Слуг народу» Юрієм Бражником.

Юрій Бражник (в центрі), Євген Дикань (праворуч)

-Нехай нам відкриють кабінет і покажуть, що компютерник дійсно працює! – Дикань.

-Ви розумієте, що сам він ці данні не відправить. Перед відправкою ці дані має проголосувати комісія! – Бражник.

-Ми просто впевнені, що він не працює і жодних даних не вводить! – Дикань.

-Ви зараз чините тиск на комісію! Треба, щоб всі звідси пішли і люди могли нормально працювати! – Бражник.

Наприкінці цієї дискусії до учасників підійшов голова Подільської районної ради Євген Нагорний та продемонстрував фото із приміщенням, у якому працює комп'ютерник.

Суперечка Бражника та Диканя.

За кілька хвилин члени ТВК заходять до приміщення для засідань комісії. За деякий час Юрій Бражник повідомляє своїм майбутнім колегам, які стоять у коридорі, що комісія оголосила перерву до 10:00 наступного дня. Після цього йде із приміщення, із журналістом 0532.uaспілкуватися відмовляється.

-Із незрозумілих нам причин ТВК затягує прийняття рішення. Ми не тиснемо на комісію, і зараз як законослухняні роз’їжджаємося. Будемо чекати до завтра, до 10:00, - резюмує Дикань і разом із колегами також їде з ТВК.

Ми зателефонували до голови Полтавської міської ТВК Алли Назаренко та спробували зясувати – у які терміни Подільська ТВК повинна передати міській офіційні результати голосування.

-Ще у них терміни є. Якщо їм заважають вносити дані, то вище голови не стрибнеш, а у добі 24 години. Вони повинні та намагаються його прийняти, але чомусь – я не знаю чому – їм це заважають зробити, - відповіла Алла Назаренко.

Загалом, ситуація видається більш-менш зрозумілою. Без протоколів із Подільської ТВК у міській ТВК не зможуть оголосити підсумкові результати виборів голови Полтавської ОТГ, тобто визнати переможцем Олександра Мамая, який виграв за даними паралельного підрахунку. Представники "Слуги народу", імовірно, через свою голову комісії намагаються затягнути цей процес. От навіщо - поки що лишається загадкою. Завтра о 10:00 робота комісії має відновитися. І ми напишемо продовження цієї історії.

У Полтаві – скандал на Подільській ТВК: з'їхались "Слуги народу", "За майбутнє", "Рідне місто" та поліція, фото-1

Бажаєте отримувати найважливіші новини Полтави у месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Полтава #ТВК #підрахунок #скандал #Рідне місто #За майбутнє #Слуга народу
Оголошення
live comments feed...