"Тут гинули сім'ями" - полтавці вшанували пам'ять загиблих (ФОТО)

"Тут гинули сім'ями" - полтавці вшанували пам'ять загиблих, Ярослава Фоніна

20 листопада неподалік від меморіалу Скорботної матері висадили 5 горобин - у знак пам'яті та скорботи. Бо саме на тому місці, як зауважила одна із організаторів заходу Олександра Супряженко, 79 років тому розстріляли близько 5 тисяч полтавців.

"Тут гинули сім'ями" - полтавці вшанували пам'ять загиблих (ФОТО), фото-1

"23 листопада 1941 року саме на цьому місці знищили від 4 до 5 тисяч полтавців. Ця дата - чорний день для Полтави, саме тоді вона втратила багато синів та дочок своїх. І ми, як нащадки загиблих, пам'ятаємо їх і цю дату. І завдяки нам ті, кого тоді знищили, отримали своє право на пам'ять", - розповідає про це місце голова ГО "Пушкарівський Яр" Олександра Супряженко. 

Як знак пам'яті обрали саме горобину - символічне дерево для українського народу. Висаджені 5 дерев стоятимуть поруч "однією родиною", на згадку про усіх загиблих, кого вбивали тут цілими сім'ями. А ще ці дерева мають годувати птахів взимку.

"Тут гинули сім'ями" - полтавці вшанували пам'ять загиблих (ФОТО), фото-2 "Тут гинули сім'ями" - полтавці вшанували пам'ять загиблих (ФОТО), фото-3 "Тут гинули сім'ями" - полтавці вшанували пам'ять загиблих (ФОТО), фото-4

За кілька метрів від місця висадки дерев - невеличка інсталяція із звисаючих мотузок, всіяних невеличками клаптиками паперу.

"На кожному папірці - імена загиблих, тих, особистість яких ми встановили. Пошуки інших тривають і зараз. Тому якщо у когось є інформація про цю трагедію, повідомте нам", - розповіла Марія Остапенко, представниця БО "Хесед Нефеш".

"Тут гинули сім'ями" - полтавці вшанували пам'ять загиблих (ФОТО), фото-5

Висадка дерев - це ще один крок до створення меморіального комплексу . Цю подію сумісними зусиллями організували і провели БО "Хесед Нефеш", ГО "Пушкарівський яр", волонтерів Poltava Volunteer Community, при підтримці ДК "Декоративні культури" Полтавської міської ради. І на цьому місці День пам'яті відбувається вперше.

Читайте також:У Полтаві Пушкарівський яр може стати місцем культурної спадщини

дерева полтава міськрада загиблі акція
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі