• Головна
  • У Полтаві «Пушкарівський Яр» може стати об'єктом культурної спадщини
18:30, 14 січня 2020 р.
Надійне джерело

У Полтаві «Пушкарівський Яр» може стати об'єктом культурної спадщини

У Полтаві «Пушкарівський Яр» може стати об'єктом культурної спадщини

14-го січня у Полтавській ОДА відбувається засідання обласної комісії у справах увічнення пам’яті учасників АТО, жертв воєн та політичних репресій. Головне питання порядку денного – результати розвідок, розкопок та інших пошукових робіт, які провели у 2019-му році на території, так званого, «Пушкарівського Яру» (територія колишніх арт складів).

Голова комісії – головний архітектор області Ірина Особік – повідомиляє, що представники організації «Геосканес» провели близько 250 зйомок за допомогою безпілотника. З отриманих результатів створили 3D-модель, яку порівняли із архівними фотографіями 41-го, 42-го, 43-го року.

У Полтаві «Пушкарівський Яр» може стати об'єктом культурної спадщини, фото-3

Далі слово передають голові громадської організації «Пушкарівський Яр» Олександрі Супряженко. Вона розповідає про історію створення організації, про початок вивчення питання захоронень на місці колишніх артилерійських складів. За допомогою проектора демонструє присутнім знімки, на яких позначені місця можливих захоронень жертв розстрілів.

І пропонує комісії прийняти наступне рішення: визнати територію Артскладів статусу ново виявленого об’єкту із присвоєнням категорії визначне місце. Далі відправити звіт на державну комісії. І потім - рекомендувати Полтавській міській раді внести зміни у детальний плану територій, з урахуванням висновків звіту.

Далі члени комісії тривалий час обговорюють найбільш гостре питання – міській раді слід рекомендувати відмовитися від забудови усіх колишніх артскладів чи лише тих місць, на яких є точно підтвердження свідчення щодо захоронень.

Так, член ГО «Save Poltava» Віктор Трофименко зауважує, що міській раді потрібно дати чіткі рекомендації – які ділянки можна виставляти на аукціон, а які – урізати чи обмежити?

У Полтаві «Пушкарівський Яр» може стати об'єктом культурної спадщини, фото-6

Голова ГО «Вороскол» Дмитро Юденко пропонує обгородити територію артскладів. Інакше за час, доки там проводитимуть розкопки чи вишукувальні роботи, територію просто завалять сміттям.

У Полтаві «Пушкарівський Яр» може стати об'єктом культурної спадщини, фото-7

Присутній на комісії депутат Полтавської міської ради Юліан Матвійчук озвучує позицію міської влади та своїх колег.

У Полтаві «Пушкарівський Яр» може стати об'єктом культурної спадщини, фото-8

- Ми нещодавно виїжджали разом із секретарем міської ради Олександром Шамотою на місце проведення зйомок на Артскладах. Зараз ми визначились, що до кінця лютого маємо прийняти рішення до кінця лютого – які ділянки виставляти на аукціон, а які - ні!

Після обговорення члени комісії голосують за озвучену Олександрою Супряженко пропозицію. І одноголосно приймають рішення. Тепер 15-го січня питання "Пушкарівського Яру" розглянуть на засіданні консультативної рада з питань охорони культурної спадщини.

Нагадаємо, раніше ми обговорювали із керівником земельного управління Полтавської міської ради можливе майбутнє території Артскладів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Полтава #Артсклади #Пушкарівський Яр #комісія #рішення
Оголошення
live comments feed...