• Головна
  • Кількість онкохворих може збільшитися через безконтрольне проведення комп’ютерної томографії
14:30, 17 листопада 2020 р.
Надійне джерело

Кількість онкохворих може збільшитися через безконтрольне проведення комп’ютерної томографії

Кількість онкохворих може збільшитися через безконтрольне проведення комп’ютерної томографії

Комп’ютерна томографія – це метод рентгенівського сканування. За її допомогою можна визначити стан будь-якого органу в нашому організмі, вчасно виявити кровотечу, тромби, пухлину тощо, пише “Українська правда“

Під час проведення КТ людина отримує радіаційне випромінювання. Сімейний лікар Сергій Макаров пояснює, що при цифровій рентгенографії органів грудної клітки на сучасному апараті пацієнт отримує приблизно 0,02 мЗв (зіверт, Зв – одиниця вимірювання еквівалентної дози іонізаційного випромінювання – ред.), а при виконанні стандартної комп’ютерної томографії тієї ж частини тіла – приблизно 4-7 мЗв.

Існує низькодозовий режим КТ легень з променевим навантаженням 1-2 мЗв, але далеко не всі радіологи використовують такий режим і не на всіх апаратах він доступний. Ці дози радіації не можна назвати дуже великими, але коли людина за життя робить декілька процедур КТ-діагностики, то вона підвищує свої ризики отримати онкологічні захворювання.

“Експерти прогнозують, що через певний час ми можемо спостерігати зростання онкологічної захворюваності через безконтрольне і часто абсолютно невиправдане виконання комп’ютерної томографії без достатніх показів. Звісно, це не значить, що проведення КТ, навіть неодноразової, автоматично й гарантовано призведе до розвитку онкопатології в кожного пацієнта, мова йде лише про певне підвищення шансів захворіти, але на популяційному рівні таке підвищення може бути досить відчутним“, – пояснює лікар.

Макаров додає, що альтернативою КТ може стати УЗД легень, але наразі невелика кількість спеціалістів вміють робити УЗД-легень якісно. Діагностичне дослідження повинно мати сенс, наголошує сімейний лікар Сергій Макаров.

“Будь-яке дослідження ми виконуємо тоді, коли очікувана користь переважає ризик, і коли результат дослідження впливатиме на подальшу тактику лікування“, – каже він. Лікар пояснює, що якщо пацієнт легко переносить хворобу та не має показань до госпіталізації, то комп’ютерна томографія абсолютно не вплине на лікування, а значить не потрібно піддавати себе зайвій дозі опромінення і перевантажувати лікарні та лікарів.

Читайте також: "Ні сил, ні кисню, нічого": Ольга Богомолець закликала терміново ввести цілковитий "жорсткий карантин"

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#КТ #обстеження #коронавірус
Оголошення
live comments feed...