• Головна
  • 14 листопада – День боротьби проти діабету
14:00, 14 листопада 2020 р.
Надійне джерело

14 листопада – День боротьби проти діабету

14 листопада – День боротьби проти діабету

Оголошення ВОЗ 14-го листопада Всесвітнім днем боротьби з діабетом поставило цей недуг в один ряд найнебезпечнішими недугами. Цей день слугує нагадуванням усьому людству про те, що поширеність хвороби невпинно зростає. Вперше цей день провела у 1991-му році IDF– Міжнародна діабетична федерація та ВООЗ – Всесвітня організація охорони здоров’я. Завдяки IDF мільйони людей по всьому світу дізнаються про цукровий діабет та його ускладнення. За статистичними даними, у 1980 році у світі було зареєстровано близько 108 мільйонів випадків діабету. За підрахунками вчених, до 2045 року ця цифра збільшиться до 700 мільйонів. В Україні нині близько 1млн 400 тисяч людей страждають на діабет.

У Полтавській області близько 54 тисячі хворих і близько 8,5 тисяч пацієнтів, які отримують інсулін. Про лікування і профілактику діабету нам розповів обласний ендокринолог, завідувач ендокринологічним відділенням ПОКЛ імені Скліфосовського Володимир Михайлець :

« Що таке цукровий діабет? Це група ендокринних захворювань, що вникають внаслідок недостатності гормону інсуліну, появи резистентності до інсуліну, що приводить до гіперглікемії. В нормі рівень цукру у здорової людини від 3, 3 до 6, 6 мл на літр. Люди з діабетом мають великий ризик розвитку серйозних ускладнень, які несуть загрозу життю, погіршення якості життя , інвалідності і навіть смерті. Підвищення рівня цукру в організм призводить до судинних ускладнень: страждають очі, нирки, периферична нервова система. Може виникнути таке ускладнення як «діабетична стопа» з дальшою ампутацією» - розповідає Володимир Михайлець.

Діабет може розвиватися роками. Вас мають насторожити такі ознаки:

  • Сухість шкіри
  • Відчуття спраги
  • Відчуття голоду
  • Врата ваги
  • Зниження зору

При виникненні цих проявів необхідно обов’язково звернутися до лікаря.

« У нас відділення на тридцять ліжок. Проліковуємо 1200 людей, з них близько 900 – пацієнти з діабетом. Первинного діабету – десь до двохсот осіб. Розрізняють цукровий діабет 1 типу та цукровий діабет 2 типу. Діабет другого типу – це діабет старших людей. До нього приводять різні фактори – шкідливі звички, малорухливий спосіб життя. Десь сорок відсотків людей мають так званий «переддіабет», і не знають по нього. Тільки коли ознаки стають явними, люди звертаються до медиків» - розповідає Володимир Михайлець.

Певною мірою діабет – хвороба спадкова. Тобто, якщо серед ваших близьких родичів є хворі на діабет будьте на сторожі – уникайте шкідливих звичок і щороку робіть аналіз крові на вміст цукру.

На Полтавщині з 2008 року запроваджено механізм забезпечення препаратами інсуліну за рахунок цільових видатків шляхом відшкодування вартості лікарських засобів відпущених безкоштовно через аптечну мережу по пільгових рецептах лікарів, який дав змогу зекономити кошти пацієнтів та отримувати призначені інсуліни. Цей механізм розроблений на рівні держави.

« Фінансування у нас з двох бюджетів – місцевого і державного. На мою думку, проблему треба вирішувати за рахунок чітко виробленого механізму співфінансування. Держава має жорстко контролювати ціноутворення. У нас придбавають як закордонний так і вітчизняний інсулін» - каже Володимир Михайлець.

Препарати інсуліну відрізняються за своїм походженням, ступенем очищення, тривалістю дії та концентрацією. Людські інсуліни виробляються за допомогою генно – інженерної технології. Зараз вчені вивчають можливість введення інсуліну за допомогою інгаляцій.

« Існує чимало лікарських рослин, які за рахунок вітамінів, мікроелементів та біологічно активних речовин сприяють покращенню обігу речовин та зниженню цукру у крові найчастіше рекомендують стручки квасолі, листя та перетинки волоських горіхів, листя чорниці, суниці. Цибуля. Часник, петрушка, топінамбур теж позитивно впивають на вуглеводневий обмін.  Збалансоване харчування, фізична активність, - ось основні складові здорового життя. Ці складові знижують виникнення діабету 2 типу на 60%Тому саме людина сама має усвідомити, що краще запобігти захворюванню, що б реальною стала можливість життя без діабету» - підсумував Володимир Михайлець.

Читайте також: " Пневмонія - хвороба підступна. Її не лікують борсучим жиром та сосновими шишками"

Апендектомія - за сімнадцять хвилин. Видалення жовчного - за одинадцять. Як працюють у хірургічному відділенні третьої міської лікарні

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#діабет #Полтава #обласна лікарня
Оголошення
live comments feed...