• Головна
  • «Цього літа фрукти і овочі залишаться дорогими» - прогноз експерта
12:31, 17 червня 2020 р.
Надійне джерело

«Цього літа фрукти і овочі залишаться дорогими» - прогноз експерта

«Цього літа фрукти і овочі залишаться дорогими» - прогноз експерта

Цьогоріч не варто розраховувати на здешевлення фруктів та овочів. У цьому запевняє директор Української Асоціації постачальників Олексій Дорошенко.

« -  Цей рік є унікальним, у тому числі через погоду, яка суттєво відтермінувала початок сезону. Тому справжнє “літо” для споживачів почнеться у липні та продовжиться в серпні. Однак не слід розраховувати на дешеві продукти в розпал сезону. Цей пік може бути дуже коротким або його взагалі може не бути в деяких регіонах країни. Якщо в Європі неврожай ягід, які ще нема кому збирати, оскільки іноземців на території ЄС майже не має, то їх ціна висока. А великим споживачем українських ягід є саме країни Європи. Тому ціна буде потрохи знижуватись, але полуницю або черешню по 30грн цьогоріч нам не побачити» - наголошує Олексій Дорошенко.

Щодо овочів, то ситуація майже виправилися, оскільки рясні дощі та спека роблять свою справу. Україні все одно не вистачить власної цибулі та картоплі, на імпортера яких ми перетворилися два останніх роки. А оскільки ці продукти в деяких країнах вже потрапляли під заборону їх вивозити, то внутрішня ціна буде триматися, що , можливо, не дасть змоги багатьом зробити запаси на зиму.

« - Головний тренд літа – ми не очікуємо зростання цін на продовольство, яке ще в березні прогнозувалося ООН, але й негативні очікування щодо продовження пандемії та повільного економічного зростання не дадуть можливості зниження світової та європейської ціни на продукти. А як слідство – цього не варто очікувати в Україні» - підсумував Олексій Дорошенко.

Нещодавно ми розповідали про ціни на полуницю в Полтаві та як фермери збирають урожай ягід.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#фрукти #овочі #ціни
Оголошення
live comments feed...