• Головна
  • На Полтавщині демонтували пам'ятник Свердлову
11:30, 20 травня 2020 р.
Надійне джерело

На Полтавщині демонтували пам'ятник Свердлову

На Полтавщині демонтували пам'ятник Свердлову

У СЕЛІ БАРАНІВКА ШИШАЦЬКОГО РАЙОНУ 3 КВІТНЯ ДЕМОНТУВАЛИ ПАМ’ЯТНИК ЯКОВУ СВЕРДЛОВУ.

Про це повідомив у соцмережі Фейсбук голова ГО «Світанок» , координатор проєкту «Декомунізація. Україна» Вадим Поздняков. Заходів місцева сільрада вжила після його звернення на Гарячу урядову лінію.

Як зазначив регіональний представник Українського інституту національної пам’яті (УІНП) в Полтавській області Олег Пустовгар, це слід було зробити ще 4 роки тому, після набрання чинності Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки».

«Нагадаю, що наявність у публічному просторі комуністичної символіки є пропагандою комуністичного режиму і відповідно кримінальним діянням. Також, нагадаю, що згідно з офіційних роз’яснень Українського інституту національної пам’яті як центрального органу виконавчої влади «Свердлов Яків Михайлович (1885–1919) – особа, яка причетна до здійснення Жовтневого перевороту 1917 р., діяльності комуністичної партії та радянських органів влади. Голова Всеросійського ЦВК Рад робітничих і солдатських депутатів», - наголосив Пустовгар.

Північно-Східний міжрегіональний відділ УІНП за матеріалами Фейсбук-сторінки «Декомунізація.Україна»

Читайте також: Демонтовано передостанній на Полтавщині пам'ятник Леніну

#пам'ятник #демонтаж #Свердлов
Оголошення
live comments feed...