• Головна
  • Демонтовано передостанній у Полтавській області пам’ятник Леніну
17:30, 24 березня 2020 р.
Надійне джерело

Демонтовано передостанній у Полтавській області пам’ятник Леніну

Демонтовано передостанній у Полтавській області пам’ятник Леніну

У селі Веселий поділ Семенівського району Полтавської області демонтували пам’ятник Леніну.

Про це повідомив активіст проєкту «Декомунізація. Україна», голова громадської організації «Світанок» Вадим Поздняков. Монумент демонтувала місцева влада на вимогу громадськості після суспільного резонансу.

«Це був передостанній пам’ятик Леніну на Полтавщині, останній знаходиться на території санаторію «Сосновий бір» в селі Власівка на Зіньківщині, – прокоментував регіональний представник Українського інституту національної пам’яті на Полтавщині Олег Пустовгар. – Голова УІНП Антон Дробович надіслав листа головлікарю закладу Миколі Безпалому щодо необхідності вжити заходів із демонтажу пам’ятника Леніну».

Довідково: Володимир Ленін (Ульянов), що протягом 1917-1923 рр. обіймав найвищі державні та партійні посади, спочатку у Радянській Росії, а потім у СРСР, не тільки теоретично обстоював можливість та необхідність застосування політичних репресій та терору стосовно окремих груп населення чи окремих осіб, але й як посадова особа брав участь в ухваленні та підписував відповідні нормативні документи (декрети), які легітимізували та «узаконювали» застосування таких політичних репресій та терору органами державної влади (насамперед, ВЧК, судами та революційними трибуналами). Він також як посадова особа віддавав посадовим особам інших органів державної влади вказівки щодо застосування такого терору та політичних репресій відносно конкретних груп населення або конкретних осіб шляхом, зокрема, взяття окремих осіб у заручники, обмеженнях громадянських прав цілих груп населення, арештів конкретних осіб або цілих груп населення та поміщення їх до концентраційних таборів, реквізиції майна (зокрема, хліба) у таких осіб або цілих груп населення. Крім того, як голова Ради народних комісарів та керівник ЦК РКП (б) Ленін відповідальний за створення каральних органів (ВЧК) для здійснення таких політичних репресій та терору, спираючись не на Конституцію та закон, а на вказівки вищого керівництва державних, а особливо, партійних органів, не будучи обмежені при цьому у своїй діяльності відповідними законодавчими рамками. Саме Лєнін був ідеологом і одним із організаторів окупації молодої Української держави – Української Народної Республіки. Агресором тоді виступила більшовицька Росія, яку очолював Лєнін. Зараз його справу продовжує Путін: Росія як і сто років тому вчинила акт агресії проти нашої держави.

Північно-східний міжрегіональний відділ Українського інституту національної пам’яті

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Полтавщина #пам'ятник Леніну #демонтовано
Оголошення
live comments feed...