• Головна
  • У полтавського кадетського корпусу з’явиться дах
17:10, 18 травня 2020 р.
Надійне джерело

У полтавського кадетського корпусу з’явиться дах

У полтавського кадетського корпусу з’явиться дах

Триває підготовча робота з реставрації будівлі колишнього Полтавського вищого зенітного ракетного командного училища, відомого також як кадетський корпус. Головна мета до кінця 2020 року, аби у будівлі цього року з’явився дах. Про це у Фейсбуці написала Оксана Бєлявська, член правління громадської організації «SavePoltava».

– Проектні роботи з виготовлення науково-проектної документації на реставрацію будівлі ведуться за графіком. Власник будівлі, Територіальне управління Державної судової адміністрації України в Полтавській області, дотримується прийнятих на себе зобов’язань щодо реставрації об’єкту. Проектна майстерня ТОВ «Промагропроект» працює в штатному режимі, відповідно до умов договору. Проектування ведеться за Державними будівельними нормами у галузі реставрації та з дотриманням вимог Закону України «Про охорону культурної спадщини», – зазначає Оксана Бєлявська.

Вона продовжує:

– Усі ми зацікавлені у безперебійному процесі і робимо усе від нас залежне, щоб кадетський корпус у цьому році був з дахом. І пам’ятайте, будь ласка, про необхідність дотримання законності усіх дій на пам’ятці, а це займає дуже значний час і залежить від оперативності (і неупередженості) роботи погоджувальних інстанцій.

На сьогодні завершили такі етапи проєктних робіт:

– Попередні дослідження і результати, виконано для всієї пам’ятки;

– для забезпечення якнайскорішого захисту пам’ятки зараз розробляється проект на протиаварійні та невідкладні консерваційні роботи з відновлення даху і куполу. Уже виконали:

а) схематичний архітектурний обмір третього поверху і даху з випаленими конструкціями;

б) інженерні, конструкторські та науково-технологічні дослідження з перевірочними розрахунками, визначена несуча спроможність стін, марка цегли і розчину, розраховані допустимі навантаження нових конструкцій даху і куполу на існуючі стіни, визначений стан фундаментів тощо;

в) інженерно-геологічні вишукування з визначенням стану ґрунтів на території пам’ятки;

г) архітектурні дослідження з визначенням методів реставрації даху, світлового ліхтаря, куполу, карнизних плит і декору тощо;

д) сформовані рекомендації профільних фахівців щодо виконання протиаварійних робіт на пам’ятці.

Усі проведені дослідження оформили у відповідні науково-технічні звіти, за якими проектувальники приймають архітектурні, інженерні, конструкторські рішення і розробляють креслення.

Раніше ми писали У Полтаві упорядковують газони, створюють нові клумби та змінюють дизайн вазонів

Бажаєте отримувати найважливіші новини Полтави у месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram

#Полтава #ремонт #корпус #кадети
Оголошення
live comments feed...